Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
BÖLÜM SPONSORU novawood novawood

Uludağ’daki Otellere 22 Dakikada Gidilecek

Uludağ’daki Otellere 22 Dakikada Gidilecek

Zaman
Uludağ’daki Otellere 22 Dakikada Gidilecek

br/> Bursa’daki teleferiği otellere uzatacak projenin ihalesini Avusturyalı NSM International Group firması kazandı. 24 ayda tamamlanması planlanan projeye göre 45 yıllık mevcut hat da yenilenecek. Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, Bursa’dan otellere teleferikle 22 dakikada gitmenin mümkün olacağını söyledi.

Bursa’da uzun yıllardan beri konuşulup da uygulamaya geçirilemeyen teleferiğin Oteller Bölgesi’ne uzatılması konusu, projenin ihale edilmesi ile nihayet gerçekleşme yoluna girdi. Teleferiği otellere uzatacak projenin ihalesini Avusturyalı NSM International Group firması kazandı. Yap-işlet-devret modeliyle 24 ayda tamamlanması planlanan projeye göre 45 yıllık mevcut hat da yenilenecek.

Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, uygulamaya geçirdikleri projelerle Bursa’nın kabuk değiştirdiğini belirterek, “Bizi ‘marka kent Bursa’ hedefine bir adım daha yaklaştıracak ‘Teleferik Projesi’nde bir aşamayı daha gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. 2006’ya yatırımlarla girdik. Bir taraftan vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıran yatırımlar, diğer yandan da Bursa’nın vitrinini güzelleştiren çalışmalarla geceli-gündüzlü çalışıyoruz.” dedi.

Teleferik projesinin doğal zenginlikleri, yeşil dokusu, şifalı suları ve tarihî özellikleri ile büyük bir turizm potansiyeline sahip Bursa’nın bu gücünü harekete geçireceğini ifade eden Başkan Şahin, şunları söyledi: “Kışın gelen hem kayağını yapacak hem de kent merkezinde sağlık turizminden yararlanacak. Teleferik projemiz vesilesiyle kent içindeki termal turizm ile dağ turizmini entegre edeceğiz. Kış aylarında Bursa’ya gelen bir turist sabah kaplıcaya girecek, sonra da kent içinden teleferiği kullanarak Oteller Bölgesi’ne kadar çıkarak kayak yapabilecek. Bu seçenek, her yıl çok daha fazla turisti Bursa’ya çekecek. Ayrıca, yaz döneminde de âtıl kalan otellerin doluluk oranları artacak. Teleferik projesi ile Uludağ’dan 12 ay boyunca yararlanacağız.”

Başkan Hikmet Şahin, yeni sistemle Teferrüç-Oteller Bölgesi arasının 22 dakika olacağını, isteyenin istasyonlarda durup aktarmalı olarak, isteyenin de teleferikten Oteller Bölgesi’ne bekleme yapmadan gidebileceğini belirtti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/uludagdaki-otellere-22-dakikada-gidilecek_40174.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!