Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Ünlüler Sayesinde Hasankeyf’e İmza Yağdı

Doğa Derneği’nin Hasankeyf Yok Olmasın kampanyası için bir araya gelen ünlüler kampanyaya 6 günde 6 bin imzanın gelmesini sağladı. Tarkan, Sezen Aksu, Yıldız Kenter, Kibariye ve Şivan Perver’in bilbordlardan yaptığı çağrıyla imza sayısı 78 bini buldu. Ilısu Barajı’nın durdurulmasını ve Hasankeyf'in de içinde bulunduğu Dicle Vadisi'nin UNESCO Dünya

yapi.com.tr
Ünlüler Sayesinde Hasankeyf’e İmza Yağdı

Doğa Derneği’nin Hasankeyf Yok Olmasın kampanyası için bir araya gelen ünlüler kampanyaya 6 günde 6 bin imzanın gelmesini sağladı. Tarkan, Sezen Aksu, Yıldız Kenter, Kibariye ve Şivan Perver’in bilbordlardan yaptığı çağrıyla imza sayısı 78 bini buldu. Ilısu Barajı’nın durdurulmasını ve Hasankeyf'in de içinde bulunduğu Dicle Vadisi'nin UNESCO Dünya Miras Alanı ilan edilmesini talep eden imza kampanyasına her hafta yeni bir ünlü katılarak destek verecek.

Ankara ve İstanbul’daki bilbordlarda halka “Hasankeyf’e sahip çık” çağrısı yapan sanatçılar sayesinde Hasankeyf’in yok olmamasını isteyen imzacıların sayısı 80 bine yaklaştı. Tarkan, Sezen Aksu, Kibariye, Yıldız Kenter ve Şivan Perver’in imzaladığı metinde, Hasankeyf'in en az 10 bin yıllık geçmişi ile UNESCO'nun 10 dünya mirası kriterinden 9'unu karşılayan dünyadaki tek yer olduğuna dikkat çekiliyor.Kampanyaya ilk destek veren megastar Tarkan, kampanya için hazırlanan ilanlarda “Müzikle doğdum. Hasankeyf'le uyandım” diyerek insanlığın medeniyete gözlerini Hasankeyf'te açtığına dikkat çekiyor.

“İzmirliyim, Hasankeyf’te doğdum” diyen Sezen Aksu ise Hasankeyf'in tüm insanlığın ortak çıkış noktası olduğunu söylüyor.

Kampanyayı destekleyen ünlüler arasına katılan Şivan Perver “Tüm dünyada özgürlüğü aradım. Hasankeyf'te özgürleşeceğim” diyerek Hasankeyf ve Dicle Vadisi gibi evrensel bir değerin yok edilmek istendiği bir ülkede özgürlüğün de olamayacağı mesajını veriyor. 

“Ben Anadolu'yum” oyunuyla tüm Anadolu'yu fetheden Yıldız Kenter ise “15 bin yıldır Hasankeyf sahnesindeyim” diyerek sanat ile uygarlığın aynı kaynaktan beslendiğine dikkat çekiyor.Destekçiler arasına yeni katılan Kibariye de “ Bu dünyaya misafir geldim. Yola Hasankeyf'ten çıktım” sözleriyle kampanya ilanlarında yer alıyor.

Kampanyaya her hafta yeni bir ünlünün katılacağını ve Hasankeyf için halktan destek isteyeceğini belirten Doğa Derneği Başkanı Güven Eken, “Hasankeyf’in yok olmaması için sanatçı, bilim adamı ve düşünürlerin verdiği destek bundan sonra da artarak devam edecek. Bu desteklerle birlikte imza sayısının çok hızlı bir şekilde artmaya devam edecek” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/unluler-sayesinde-hasankeyfe-imza-yagdi_83653.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!