Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Ünye'ye 150 Trilyonluk Tesis

Ünye Çimento'nun 1999 yılında yapımına başlanan ve 90 milyon Euro'ya mal olan ek tesisleri tamamlanarak hizmete açıldı. Ordu'nun Ünye İlçesi

Akşamb>Ünye Çimento'nun 1999 yılında yapımına başlanan ve 90 milyon Euro'ya mal olan ek tesisleri tamamlanarak hizmete açıldı.

Ordu'nun Ünye İlçesi'nde kurulu OYAK Ünye Çimento A.Ş, yeni yapılan ek tesislerle yıllık üretim kapasitesinin 600 bin tondan 1 milyon 800 bin tona çıkardı.

Fabrikanın 18 Ekim 1999 tarihinde başladığı modernizasyon ve kapasite artırımı yatırımı tamamlanarak, tüm üniteler hizmete açıldı. Ek tesislerin açılışı, OYAK Yönetim Kurulu Başkanı emekli Korgeneral Selçuk Saka ve Ordu Valisi Kemal Yazıcıoğlu tarafından gerçekleştirildi.

Döviz kazandıracak

OYAK Ünye Çimento A.Ş. Genel Müdürü Sedat Orhan, ek tesisler için gerçekleştirilen yatırımların finansmanını büyük ölçüde dış kaynaklı kredi ile karşıladıklarını belirterek, şöyle konuştu:

'Kapasitenin 600 bin ton çimento üretiminden 1 milyon 800 bin tona çıkacak olması son derece gururlandırıcıdır. Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik zorluklara rağmen Ünye Çimento A.Ş bu yatırımı sayesinde kente yıllık 10 milyon dolar döviz girdisi sağlayacaktır.'

Orhan, yeni hizmete giren ek tesislerin toplam maliyetinin 90 milyon Euro olduğunu, 1999 yılında başladıkları modernizasyon ve kapasite artırımı çalışmalarının tamamlandığını da sözlerine ekledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/unyeye-150-trilyonluk-tesis_2172.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!