Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Uptwins Deluxe Residence 15 Ağustos'ta Satışta

Teknik Yapı Kartal'daki dördüncü projesini satışa çıkarıyor. Modern yaşam tarzının tüm sosyal olanaklarla uyumlu bir şekilde bünyesinde bulunduran Uptwins Deluxe Residence’ın satışları 15 Ağustos’ta başlıyor. ‘Kentsel Dönüşüm Projesi’ kapsamına alınan Kartal’da ilk değişim hamlesine UpLife Park ile atıldığını ifade eden Teknik Yapı Başkanı Nazmi

yapi.com.tr
Uptwins Deluxe Residence 15 Ağustos'ta Satışta

Teknik Yapı, Kartal'daki dördüncü projesini satışa çıkarıyor. Modern yaşam tarzının tüm sosyal olanaklarla uyumlu bir şekilde bünyesinde bulunduran Uptwins Deluxe Residence’ın satışları 15 Ağustos’ta başlıyor. ‘Kentsel Dönüşüm Projesi’ kapsamına alınan Kartal’da ilk değişim hamlesine UpLife Park ile atıldığını ifade eden Teknik Yapı Başkanı Nazmi Durbakayım, bu sürecin Uptwins Deluxe Residence ile devam ettiğini belirtti. Projenin yatırım büyüklüğünün 70 milyon TL civarında olduğunu belirten Başkan Durbakayım, her zaman olduğu gibi yeşil olgusunun ön planda olduğunu ve projenin yüzde 80’inin yeşil alana ayrılacağını belirtti.

Ataşehir, Kartal ve benzeri bölgelerde metrekare birim fiyatlarının 4 ile 5 bin TL aralığında olduğuna dikkat çeken Başkan Durbakayım, arsanın Teknik Yapı’ya ait olması nedeniyle düşük fiyat avantajı sunabildiklerine vurgu yaptı. Uptwins Deluxe Residence projesinin emsallerine göre prim avantajı olacağını söyleyen Nazmi Durbakayım metrekare birim fiyatlarının 2 bin 590 TL’den başlayacağını açıkladı. Fiyat konusunda iddialı olduğunu dile getiren Başkan Durbakayım, “projenin arsası bize ait olduğu için diğer projelerde arsa sahibine sunulan marjlar, müşteriye yansıtılacak ve bu da prim olarak müşterinin cebine girecektir” yorumunda bulundu. İnşaatına Ağustos 2009’da başlanacak olan Uptwins Deluxe Residence’ın Eylül 2011’de tamamlanması planlanıyor.

1+1 tipi daireler ağırlıkta

Yaklaşık 13 dönümlük bir arsa içinde yükselecek olan Uptwins Deluxe Residence, iki yüksek blok ve tek katlı ticaret merkezinden oluşacak. Üç ayrı daire tipinden oluşan Uptwins Deluxe Residence bloklarında büyüklüğü 38,71 m² ile 128,92 m² arasında değişen toplam 312 daire bulunacak. Buna ek olarak projede biri büyük olmak üzere toplam 19 ticari birim yer alacak. Hizmet ve alışveriş mağazası olarak faaliyet göstermesi beklenen 18 adet ticari birimlerin büyüklüğü 38,26 – 94,00 metrekare arasında değişirken, büyük ticari birim 427,83 metrekare olarak kiraya verilecek. 2 bodrum, zemin ve 17 normal kattan oluşan ve yaklaşık 60 metre yüksekliğindeki iki blokta bulunan dairelerin 240 tanesi 1+1, 60 tanesi stüdyo ve 12 tanesi ise 2+1 tipinde olacak. Stüdyo dairelerin büyüklüğü 38,71m²-55,47m² arasında, 1+1 tipi dairelerin büyüklüğü 55,47m²-56,59m² arasında değişirken, 2+1 tipi daireler ise 112,33 m² – 128,92 m² arasında olacak.

İki ayrı ödeme seçeneği sunulacak

Yüzde 5 peşinat ve 10 yıla yayılan cazip ödeme imkanlarıyla satışa sunulacak olan Uptwins Deluxe Residence dairelerinde fiyat skalası 103 bin 700 ile 189 bin 900 Lira arasında olacak. Buna göre Uptwins Deluxe Residence projesinin çıkış fiyatları stüdyo dairelerde 103 bin 700 – 138 bin 300 TL, 1+1 tipi dairelerde ise 146 bin 600 – 189 bin 900 TL olarak belirlendi. Kullanıcısına özel olarak tasarımı yapılacak olan 2+1 tipi dairelerin satışı ise daha sonra yapılacak.
 
Anlaşmalı bankalarla yapılan uygun ödeme koşulları kapsamında iki farklı ödeme seçeneği sunulacak. Ara ödemeli seçeneği tercih edenler yüzde 5 peşinat verecek. Her biri yüzde 5 miktarındaki ara ödemeler ise 6.,  12., 18. aylarda yapılacak. Projedeki ara ödemeli kampanyadaki faiz oranları ise 12 ve 120 aylık vade seçeneklerine göre yüzde 0.20 ile yüzde 1.07 arasında değişecek. Ara ödemesiz satış seçeneğini tercih eden müşteriler ise yüzde 20 peşinat ödeyecek. Daire bedelinin geriye kalan kısmı için banka kredisi kullanmak isteyen müşterilere 12 ve 120 ay vade seçenekleri ile yüzde sıfır ile yüzde 1.02 arasında değişen faiz olanakları sunulacak. 

Beyaz yakalıların yoğun talebi

Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım ise adliye sarayının yakınında olması nedeniyle avukatlardan ve şehir dışından veya yurtdışından gelen konuklarını ağırlamak için misafir evi yapmak isteyen büyük firmalardan birden fazla daire için talep geldiğini belirtti. Bu nedenle projede stüdyo tipi daireye yer verildiğinin altını çizen Umut Durbakayım, tüm dairelerin gerektiğinde Business Center, gerektiğinde homeoffice şeklinde kullanılabilecek teknik alt yapıya sahip olduğunu ifade etti. Uptwins Deluxe Residence projesinde residence hizmetlerinin mutlaka yer alacağını da vurgulayan Umut Durbakayım, “Her bloğun tepesinde toplantı odaları olacak. İsteyen daire sahipleri randevu alarak toplantılarını buralarda gerçekleştirebilecek. Ayrıca blokların altında residence hizmetlerini destekleyici mağazalar olacak. Kuru temizleme, kuaför, snack bar, vale parking ve butik restoran gibi mağazalar, kat maliklerine hizmet verecek” açıklamasında bulundu.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/uptwins-deluxe-residence-15-agustosta-satista_71418.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!