Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Uzunçarşı'nın Çehresi Değişiyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran'ın talimatıyla Uzunçarşı projesi için çalışmalara başlandı. Proje ile proje ile çarşının tarihi kimliği ön plana çıkartılacak.

Yeni Şafak Gazetesib>Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran'ın talimatıyla Uzunçarşı projesi için çalışmalara başlandı. Proje ile proje ile çarşının tarihi kimliği ön plana çıkartılacak.

Adapazarı Büyükşehir Belediyesi Uzunçarşı'yı gerçek kimliğine kavuşturacak proje için ilk çalışmayı başlattı. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran'ın talimatıyla mimarlar heyeti tarafından proje çalışmasına start verildi. Uzunçarşı esnafı ile biraraya gelen Başkan Duran, ' Uzunçarşı tarihteki gerçek kimliğine kavuşmalı, şehrin ticaret ve turizm açısından en cazip mekanı haline gelmeli. İşte bu hedefle yola çıktık. Esnaf bizim ile anlayış birliği içinde hareket ederse, herkes bu işten kazançlı çıkar' dedi. Hazırlanan proje ile birlikte Kültür Bakanlığı aracılığı ile Avrupa Birliği fonlarından kredi sağlama yoluna gideceklerini açıklayan Başkan Duran, Uzunçarşı'nın tarihi kimliğini ön plana çıkaracak bir çalışmayla ilgi odağı haline gelebileceğini vurguladı.

Esnaf Desteği Şart
Uzunçarşı'daki bir lokantada gerçekleştirilen buluşmada tarihi çarşının geleceği konuşuldu. Uzunçarşı için bir mimarlar heyetine proje hazırlamaları için talimat verdiğini açıklayan Başkan Duran, hazırlanan proje ile birlikte Kültür Bakanlığı aracılığı ile Avrupa Birliği fonlarından kredi temin etme yoluna gidileceğini belirtti. Hazırlanacak proje ile çarşının tarihi kimliğini ön plana çıkarmayı hedeflediklerini söyleyen Başkan Duran, 'Birçok şehirde tarihi çarşılar var, o şehirleri gezen turistler ilk olarak tarihi çarşıları gezmek, görmek istiyor. Biz de Adapazarı'na 'Pazar' sıfatını kazandıran en önemli unsurlardan biri olan Uzunçarşı'yı bu hale getirmeliyiz' dedi. Başkan Duran, hazırlanacak projeye esnafın destek vermesinin şart olduğunu belirterek, gereken desteğin sağlanmaması durumunda yapılacak çalışmaların istenen sonuçları veremeyeceğine dikkat çekti. Başkan Duran, proje hazırlanırken esnafın görüşüne başvurulacağını, ve bu projenin Adapazarı'nın en önemli kentsel dönüşüm projelerinden biri olacağını belirtti. Uzunçarşı Derneği Başkanı Dursun İnan da Büyükşehir Belediyesi'nin Uzunçarşı için yapmayı düşündüğü çalışmalara destek verdiklerini ifade etti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/uzuncarsinin-cehresi-degisiyor_50245.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!