Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Uzungöl’de ‘İmar’ Tartışması

Trabzon’un Uzungöl beldesindeki yeni imar planının konut yapımına engel olduğunu söyleyen yöre halkı, planda değişiklik istiyor. Halkın plansız yaşamaya alıştığını söyleyen Belediye Başkanı Mehmet Alibeyoğlu ise imar planını savundu.

NTV/Ahmet Kayacık
Uzungöl’de ‘İmar’ Tartışması

br/>
Doğal güzelliğiyle ünlü Uzungöl Beldesiyle ilgili yeni imar planı hazırlandı. Buna göre yeni konaklama yerleri ve yeşil alanlar belirlendi. Ancak bu yeni imar planı Uzungöl’de tartışmalara yol açtı. İmar planını eleştiren bazı sivil toplum kuruluşları ve yöre halkı, hazırlanan planda değişikliğe gidilmesini istiyor.

Uzungöl Turizimciler Derneği Başkanı Zeki Soylu, “Uzungöl’de 50 senelik 100 senelik evde 3 nesil birlikte yaşıyor. Konut sıkıntımız var. İmar planının ne olduğu belli olmayan şeylerle dolu. Ankara’da hazırlanan plan, Uzungöl’e uymaz” dedi.

Uzungöl Çevre Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Murat Akyüz, “Uzungöl’deki mevcut güzel arazileri yeşil alana teslim ettiler, bizi mağdur ettiler. Uzungöl’de yapılaşma sıfır, mevcut yerleri bile doğru düzgün muhafaza edilmiyor” diye konuştu.

Belediye başkanı geri adım atmıyor

Öte yandan, yöre halkı, belediye binasının karşısına pankart asarak tepki gösterdi. Uzungöl Belediye Başkanı Mehmet Nuri Alibeyoğlu ise tepkileri anlayışla karşıladığını, ancak yeni imar planının yürürlüğe gireceğini söyledi.

Alibeyoğlu, “Uzungöl’de planlı bir dönem başlayacak. İnsanların geleceğe yönelik her türlü yapılaşma şartları belirlenecek. Şu anda bir belirsizlik var. Uzungöl, ruhsatsız yapı deposu gibi duruyor. Bunların hepsi şekil alacak, ruhsata kavuşacak. İnsanlar şimdiye kadar dilediği gibi yaşamış. Planlı bir dönem sunuyorsun, haklı olarak tepki gösteriyor. Ancak tepkileri abartmanın bir anlamı yok” dedi

http://www.yapi.com.tr/haberler/uzungolde-imar-tartismasi_48871.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!