Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Vali Göksu: 635 Proje Üzerinde Çalışıyoruz

İzmir Valisi Yusuf Ziya Göksu, proje bedelleri 7 milyar 673 milyon YTL olan 635 proje üzerinde çalışmaların devam ettiğini, bugüne kadar bu projelere 5 milyar 643 milyon YTL ayrıldığını ve projelerin 2005 yılı ödeneğinin, ek ödeneklerle birlikte 600 milyon YTL'yi bulacağını söyledi.

Ticaretb>İzmir Valisi Yusuf Ziya Göksu, proje bedelleri 7 milyar 673 milyon YTL olan 635 proje üzerinde çalışmaların devam ettiğini, bugüne kadar bu projelere 5 milyar 643 milyon YTL ayrıldığını ve projelerin 2005 yılı ödeneğinin, ek ödeneklerle birlikte 600 milyon YTL’yi bulacağını söyledi.

İzmir İl Koordinasyon Kurulu toplantısında konuşan Vali Göksu, üç ayda bir yapılan il koordinasyon kurulu toplantısında, İzmir’in 28 ilçe, 89 belediye ve 628 köyünün ihtiyaçlarının masaya yatırılabildiğini ifade etti. Köylerde yaşam kalitesinin yükseltilmesi için Özel İdare kaynaklarını seferber ettiklerini belirten Vali Göksu, yatırımların yüzde 60-70’inin Özel İdare kaynaklarından sağlandığını kaydetti.

Vali Göksu, sağlık ve eğitim yatırımlarına büyük önem verdiklerini vurguladı. Yatırımları yakından takip ettiklerini belirten Vali Göksu, şu bilgileri verdi: “Bu yıl, proje bedelleri 7 milyar 673 milyon lira olan 635 proje üzerinde çalışacağız. Bu projeler için geçmiş yıllarda 5 milyar 643 milyon YTL harcanmış. 2005 yılı ödeneği 435 milyon YTL. Çevre yolu ve barajlara sağlanacak ek ödeneklerle bu rakam 600 milyon YTL’yi bulacak. 635 projeden 55’i yılın ilk üç ayında bitti. Projelerin yüzde 26’sı imalat-ulaşım, yüzde 17’si eğitim, yüzde 9’u enerji, yüzde 6’sı tarım, yüzde 3’ü sağlık sektöründe. Özel İdare kaynaklarından da yatırımlara 132 milyon YTL kaynak sağlayacağız. 50 milyon YTL’si Özel İdare yatırımlarına, 33 milyon YTL’si eğitime, 25 milyon YTL’si sağlığa, 8.8 milyon YTL’si gençlik ve spora, 3.2 milyon YTL’si kültür ve turizme, 1.1 milyon YTL’si de tarım yatırımlarına ayrılacak.”

KONAK KÖPRÜLÜ KAVŞAĞI

Karayolları 2. Bölge Müdürü Erol Altun’un projelerini anlatmasından sonra konuşan Vali Göksu, Konak köprülü kavşağının inşaatına gelecek hafta başlanabileceğini söyledi. Bayındırlık Bakanlığı Temel Araştırma Uygulama Genel Müdürlüğü’nün projeyi onayladığını belirten Vali Göksu, “Önümüzdeki hafta sanırım proje bize ulaşır. Hemen inşaata başlanır. Önümüzde sorun yok. Köprülü kavşak sorunu çözüldü. Bundan sonra liman viyadükleri sorununun çözümü için de uğraşacağız” diye konuştu.

TURİZM SEZONU

Turizm sezonunun 15 Nisan’da açılacağını belirten Vali Göksu, kaymakamlardan turizm alanında seferberlik ilan etmelerini istedi. Turizmde güvenliğin önemli olduğunu belirten Vali Göksu, temizlik ve görüntü kirliliğinin de çok önemli olduğunu vurgulayarak, şöyle dedi: “Turistler havaalanından konaklayacakları alana gidene kadar çevrelerine çok dikkat ederler. Bu nedenle görüntü kirliliğine çok önem vermeliyiz. Yol üzerinde bulunan dinlenme tesisleri ve benzin istasyonlarını sıkı denetleyin. Özellikle tuvalet temizliği çok önemli. Yol üzerinde bulunan ve görüntü kirliliği oluşturan bina sahiplerine gerekli uyarıyı yapınız.” Vali Göksu, turizm yatırımlarını yakından takip ettiğini sözlerine ekledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/vali-goksu-635-proje-uzerinde-calisiyoruz_25397.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!