Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Valiler Artık Göl Manzaralı Konakta Oturacak

Adana’da 1985 yılında apartmanların arasına yapılan Vali Konağı’nın yeri değişecek. Apartmanların arasında kalan ve güvenlik açısından da sağ

Zaman
Valiler Artık Göl Manzaralı Konakta Oturacak

b>Adana’da 1985 yılında apartmanların arasına yapılan Vali Konağı’nın yeri değişecek.
Apartmanların arasında kalan ve güvenlik açısından da sağlıksız olan Vali Konağı yerinin değiştirilmesi Büyükşehir Belediye Meclisi’nden İmar ve Kanunlar Müşterek Komisyonu’na havale edildi. Komisyonun kabul etmesi halinde yapılacak imar planı değişikliği, belediye meclisinden de geçerse valiler artık göl manzaralı konakta oturacak.

Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, Vilayette yapılan ve Vali Kemal Önal, Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk, Yüreğir Belediye Başkanı Ömer Topçu ile kendisinin katıldığı toplantıda, Gazipaşa Bulavarı’nda bulunan valilik konağı ile Reşatbey Mahallesi’ndeki Öğretmenevi’nin yerinin de değiştirilmesini teklif etti. Durak, şehrin prestiji açısından önemli olan iki merkezin Seyhan Gölü kıyısına taşınmasının daha uygun gördüğünü söyledi. Daha sonra Başkan Durak’ın teklif ettiği yerleri Vali Yardımcısı Caner Yıldız ile Büyükşehir Danışmanı Zihni Aldırmaz birlikte gezdiler.

Seyyarlar semt pazarlarına gönderilecek

Başkan Durak bu arada, şehir merkezinde kaldırımları işgal eden seyyar esnaf ile işportacılara yönelik düzenlemeler yapılmasının kararlaştırıldığını da anlatarak şunları söyledi: “Seyyar esnaflar için alternatif çözümler düşünülüyor. Kimseyi mağdur etmeden sabit semt pazarları kurarak o insanların buralarda satış yapmalarının sağlanması öngörülüyor.” dedi.

Öte yandan Valilik’teki toplantının hemen ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, meclisi olağanüstü toplayıp, valilikte görüşülen konuları yaklaşık 15 dakikada meclisten geçirdi. 6 maddelik gündem de devlet hastanesi yerinin genişletilmesi, sabit semt pazar yeri oluşturulması, yeni yapılması kararlaştırılan valilik konağı ile öğretmenevi ve büyükşehir belediyesine ek bina yapımı için nazım imar planı değişiklikleri “oy birliği” ile İmar ve Kanunlar Müşterek Komisyonu’na havale edildi.

Başkan Durak ayrıca Belediye Tiyatro Salonu fuayesinde açılan seramik ve resim sergisini gezerek yeni yapılacak ek bina için “Sultan Sürahisi” aldı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/valiler-artik-gol-manzarali-konakta-oturacak_12117.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!