Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Vekil Lojmanları Kapış Kapış

Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ), eski TBMM lojmanlarından 163'ünün satışı için bugün düzenlediği açık artırmada, 75 lojman satıldı. Eskidji Müzayedeevi tarafından yapılan açık artırmaya katılım için 110 bayrak satın alınırken teklif getirilen konutların bazılarında fiyat artışı yüzde 30'a kadar çıktı.

Sabah Gazetesi
Vekil Lojmanları Kapış Kapış

b>Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ), eski TBMM lojmanlarından 163'ünün satışı için bugün düzenlediği açık artırmada, 75 lojman satıldı. Eskidji Müzayedeevi tarafından yapılan açık artırmaya katılım için 110 bayrak satın alınırken teklif getirilen konutların bazılarında fiyat artışı yüzde 30'a kadar çıktı. Özellikle 15-16'ncı katlardan itibaren ve güneye bakan cephelerde yoğun çekişme yaşanırken muhammen fiyatı 392 bin ile 402,4 bin YTL arasında değişen 3 konut, 500 bin YTL'nin üzerinde fiyatlarla müşteri buldu.

Talep özellikle orman manzaralı yüksek katlarda yoğunlaşırken aynı katlarda kuzeye veya batıya bakan dairelere, güneye bakanlara göre 100 bin YTL daha düşük fiyatlar verildi. İdare yetkilileri, milletvekillerinin ''belirlenen muhammen bedelleri çok yüksek bulduklarını'' ifade ettiklerini söylediler.

Eski DEP'li Sakık da ihalede
Açık artırmaya katılıp konut alanların büyük bölümü, isimlerinin yazılmasını istemediklerini ifade ederken, bir alıcının 6, bazı alıcıların da birden fazla konut aldığı görüldü. Eski DEP Milletvekili Sırrı Sakık da ihale salonuna gelerek bir süre açık artırmayı izledi. Sakık, şu anda çok güzel bir evde oturduğunu, ancak mümkün olursa buradan da ev almak istediğini, ancak alamadığını söyledi. Büyüklükleri 55-220 metrekare arasında değişen konutların açık artırmaya esas fiyatları 139.3-402.5 bin YTL arasında değişiyordu. Bloklarda en üst kat olan 22. katlarda bulunan, muhammen bedeli 918.5 bin YTL olarak belirlendi. TOKİ, uygun bulunan fiyat tekliflerini, bayrak numarasına göre internet sitesinde ilan edecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/vekil-lojmanlari-kapis-kapis_49271.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!