Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Veli Göçer'i Zamanaşımı Kurtaracak

Marmara Depremi'nde Yalova'da yaptırdığı ve sattığı bazı binaların yıkılması sonucu 'birden fazla kişinin ölümüne sebebiyet verdiği' gerekçesiyle 18 yıla mahkum edilen müteahhit Veli Göçer'in zamanaşımından yararlanması gündemde

CNNTÜRK
Veli Göçer'i Zamanaşımı Kurtaracak

armara Depremi'nde Yalova'da yaptırdığı ve sattığı bazı binaların yıkılması sonucu 'birden fazla kişinin ölümüne sebebiyet verdiği' gerekçesiyle 18 yıla mahkum edilen müteahhit Veli Göçer'in zamanaşımından yararlanması gündemde.
Yargıtay müteahhit Veli Göçer ve ortağı İsmet Kösebalan'ın 18 yıla mahkum edildiği dava dosyasını usul eksikliği gerekçesiyle yerel mahkemeye iade etti. Kararda, zamanaşımı süresinin yaklaştığı belirtilerek, biran önce eksikliklerin tamamlanması istendi.

Ağır ceza davalarında zamanaşımı 7.5 yıl üzerinden hesaplanıyor. Bu durumda Veli Göçer'le ilgili dosyanın zamanaşımına kalmasına sadece iki ay var.

Göçer ile ortağı Kösebalaban, halen Konya E Tipi Kapalı Cezaevi'nde tutuklu bulunuyor. Veli Göçer eksiklikler tamamlansa bile İnfaz Yasası'na göre, 5.5 yıl sonra tahliye oluyor.

Yalova'da kurulu Veli Göçer Arsa Ofisi Kollektif Şirketi'nin ortakları ve sorumluları Veli Göçer, Can Göçer ve Zafer Coşkun'un altı adet yapı ruhsatı ile müteahhit ve teknik sorumluluklarını üstlendikleri evler, 17 ağustos 1999 tarihinde depremde yıkılmış ve 195 kişi hayatını kaybetmişti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/veli-goceri-zamanasimi-kurtaracak_50241.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!