Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

VİKO Türkiye'nin İlk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Arasında

VİKO Elektrik ve Elektronik Endüstrisi Sanayi ve Ticaret AŞ, İstanbul Sanayi Odası tarafından hazırlanan "Türkiye'nin İlk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu" listesinde yer alarak “elektrik tesisatı” sektöründe kendi klasmanında bu listede bulunan %100 Türk sermayeli ilk ve tek sanayi kuruluşu olma başarısını gösterdi.

yapi.com.tr
VİKO Türkiye'nin İlk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Arasında

İKO Elektrik ve Elektronik Endüstrisi Sanayi ve Ticaret AŞ, İstanbul Sanayi Odası tarafından hazırlanan "Türkiye'nin İlk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu" listesinde yer alarak “elektrik tesisatı” sektöründe kendi klasmanında bu listede bulunan %100 Türk sermayeli ilk ve tek sanayi kuruluşu olma başarısını gösterdi.

Aydınlığı parmak uçlarına getiren VİKO, İstanbul Sanayi Odası tarafından, 1968 yılından bu yana her yıl düzenli olarak hazırlanıp kamuoyuna sunulan "Türkiye'nin İlk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu" listesinde yer alarak başarılarına bir yenisini daha ekledi. Türkiye ekonomisi ve sanayisi için bir referans niteliği taşıyan bu çalışma aynı zamanda Türk sanayi sektöründeki tüm gelişmeleri de yansıtıyor. 2005 yılı sıralamasında 549. sırada yer alan VİKO 2006 yılı sıralamasında 161 basamak birden atlayarak 388. sıradan listeye girmeyi başardı. VİKO, sektördeki başarılarıyla "Türkiye'nin İlk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu" içinde yer alarak hem faaliyet gösterdiği sektörde bir ilke daha imza attı hem de yurtiçinde ve yurtdışında bir kez daha adından söz ettirdi.

"Türkiye'nin İlk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu" araştırmasında 2006 yılı için çalışmaya katılabilme alt sınırı olan, üretimden satışlarda 17 milyon YTL’ yi aşan kuruluşların doldurmuş olduğu anket formları belirleyici oldu. Büyüklük sıralamasında ise temel kriter olarak net üretimden satış verilerinin ayrıntılı gelir tablosu ile tutarlılığı esas alındı. Daha önce 2002 yılında TSE ve DQS firmaları tarafından belgelendirilen, 2005 yılında Ulusal Kalite Başarı Ödülünü alan ve belli başlı ülkelere ait ürün kalite belgelerine sahip olan VİKO, bu yıl da istikrarlı ve hızlı büyümesi ile "Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu" çalışmasında 108.982.665 YTL’lik üretimden satış rakamıyla 388. sırada bulunmaya hak kazanarak başarılarını taçlandırdı.

Viko İcra Kurulu Başkanı Cahit Durmaz konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Firmamızın 2006 verilerine göre 161 basamak atlayarak 388. sıradan Türkiye'nin İlk Büyük 500 Kuruluşu listesine girmesi bizler için mutluluk ve kıvanç vericidir. Bu başarımıza katkıda bulunan tüm iş ortaklarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz. Ancak bu henüz daha bir başlangıç bizler için. Viko olarak daima önümüze büyük hedefler koymuş ve bu hedeflere odaklı çalışmayı prensip haline getirmişizdir. Elde ettiğimiz bu başarı bizim başarı yolumuzu aydınlatan bir ışıktır, ancak hedefimiz mümkün olan en kısa vadede çok daha üst sıralarda adımızın geçmesini sağlamaktır.”dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/viko-turkiyenin-ilk-500-buyuk-sanayi-kurulusu-arasinda_55381.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!