Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Viko'dan Paylaşım Konferansı

VİKO, İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası ile Engeliler Haftası kapsamında düzenlediği 2009 Viko Paylaşım Konferansı ile sağlıklı ve güvenli işyerlerinin oluşturulmasının ve engellilerin yaşamlarına destek olmanın önemine dikkat çekti. Etkinlik çerçevesinde VİKO çalışanları arasında gerçekleştirilen 'En İyi İş Sağlığı ve Güvenliği Önerisi ve Sloganı'

yapi.com.tr
Viko'dan Paylaşım Konferansı

VİKO, İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası ile Engeliler Haftası kapsamında düzenlediği 2009 Viko Paylaşım Konferansı ile sağlıklı ve güvenli işyerlerinin oluşturulmasının ve engellilerin yaşamlarına destek olmanın önemine dikkat çekti. Etkinlik çerçevesinde VİKO çalışanları arasında gerçekleştirilen 'En İyi İş Sağlığı ve Güvenliği Önerisi ve Sloganı' yarışması çalışanlar tarafından büyük ilgi gördü.

27 Mayıs 2009 tarihinde VİKO Endüstriyel Tesislerinde gerçekleştirilen konferansa AKP İstanbul Milletvekili Lokman Ayva, AYSİAD Genel Başkanı Abdullah Bayram da katıldı.

VİKO Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Durmaz, “İş sağlığı ve güvenliğinde hedefimiz, tesisimizde ve toplumda ortak bir İş Sağlığı ve Güvenliği kültürünün oluşturulması, sağlıklı ve güvenli davranışların bir alışkanlık haline getirilmesidir. Hepimizin engelli adayı olabileceğimizi düşündüğümüzde, bu kapsamda gereken önlemleri almamız gerekmektedir. Yaşamda en büyük engelin sevgisizlik olduğunu görüyoruz ve engelli çalışanlarımız bize aslında hayatlarında engel olmadığını gösterdiler” dedi.

Lokman Ayva ise “Her insanın sakatlığı eğitimsizliktir. Dünya vizyonuna uygun kimseler yetiştirmek istiyoruz. Bu konuda da VİKO’ya sosyal sorumluluk anlamında gösterdiği çabalarından dolayı çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Konferansda, yarışmalarda dereceye giren çalışanlara ödülleri de verildi. Yarışmaya katılan sloganlar arasından “Güvenli çalış, güler yüzün solmasın” birincilik ödülü, “Gerçek iş güvenceniz, iş güvenliğiniz” ikincilik ödülü, “İş için sağlık, sağlık için güvence, Güvence için VİKO-İSG” üçüncülük ödülü, “Bir anlık dikkatsizlik, bir ömre bedel olmasın” mansiyon ödülüne layık görüldü.

VİKO,  ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemleri belgelerine sahip. Ayrıca TUSİAD-KalDer Ulusal Kalite Ödülünü aldı ve İstanbul Sanayi Odası'nın "Türkiye’nin İlk 500 Sanayi Kuruluşu" arasında yer alıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/vikodan-paylasim-konferansi_69403.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!