Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Villaya Hizmet Çok Köye İlgi Hiç Yok

Gölbaşı Karaoğlan Mahallesi Muhtarı Kenan Şahin, “Mahallemiz yetim kaldı. Lüks villalara her türlü hizmet var, eski köy yerleşim alanına hizmet yok” dedi. Köy eski yerleşim alanında doğalgaz olmadığını ancak villaların bulunduğu yerde doğalgaz bulunduğunu da belirten Şahin, imarlı olmadığı halde doğalgaz bağlanan villa olduğunu dahi öne sürdü.

Hürriyet Gazetesi
Villaya Hizmet Çok Köye İlgi Hiç Yok

STRONG>Gölbaşı Karaoğlan Mahallesi Muhtarı Kenan Şahin, “Mahallemiz yetim kaldı. Lüks villalara her türlü hizmet var, eski köy yerleşim alanına hizmet yok” dedi.

Muhtar Kenan Şahin DHA muhabirine Karaoğlan Mahallesi'nin sorunlarını anlatarak, çözüm getirilmesini istedi. Köylerinde, sık sık elektrik kesintileri olduğunu belirten Muhtar Şahin, şikayetlerini şöyle sıraladı:

“Villalara ayrı hat, köy içine ayrı hat verilmiş. Köy içine gelen elektrik sürekli kesiliyor. Bu konuda dilekçede verdik. Trafolar eski, teller dökülüyor. 1967 yılından kalan trafolar var. Karaoğlan'da bu yıl çok yangın çıktı. Bu yangınların çoğu da elektrik tellerinin kopmasından kaynaklandı. Köye gelen ana hattan sonra kesintiler başladı. Ancak, villa bulunan bazı yerlerde elektrikler kesilmiyor.”

Doğalgaz da yok

Köy eski yerleşim alanında doğalgaz olmadığını ancak villaların bulunduğu yerde doğalgaz bulunduğunu da belirten Şahin, imarlı olmadığı halde doğalgaz bağlanan villa olduğunu dahi öne sürdü. Muhtar Kenan Şahin, şikayetlerini öyle sürdürdü:

“Anayol dar olduğu için sık sık kaza oluyor. Yolun genişlemesi gerekiyor. Asfaltlanacak yollar var. Kanalizasyonda patlak var, halen tamir edilemedi, dereye akıyor. Sellektör eski, atıl durumda yenilenmesi için dilekçe verdik halen bekliyoruz. Çocuklarımız için bir oyun parkı dahi yok. Bir otobüs durağımız vardı, yıktılar. Yerine halen yenisi konulmadı. Elektrikler sık sık kesiliyor ancak çözüm üretilemiyor. Köy konağımız bile yok. Kendi çabamızla bir konteynır aldık, onu muhtarlık yeri olarak kullanıyoruz. Karaoğlan Mahallesi'ne niye hizmet gelmiyor. İktidar partisi ya da Büyükşehir Belediyesi neden Karaoğlan Mahallesi sakinlerini cezalandırıyor. Bu konularda tüm siyasilerimizi görev yapmaya davet ediyoruz. Mahallemiz yetim kaldı. Sorunlarımız çözülmezse Karaoğlanlılar olarak protesto eylemleri yapacağız.”

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/villaya-hizmet-cok-koye-ilgi-hic-yok_81991.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!