Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Vitra Kerpen’deki Showroomlarını Büyüttü

Eczacıbaşı-Vitra, Kerpen kentinde 7 yıldan beri hizmet veren showroomunu genişletti. Almanya’nın Hamburg kentindeki Vitra Showroom’dan sonra Ke

Ticaretb>Eczacıbaşı-Vitra, Kerpen kentinde 7 yıldan beri hizmet veren showroomunu genişletti. Almanya’nın Hamburg kentindeki Vitra Showroom’dan sonra Kerpen’deki Showroom’un açılış törenine katılan Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, 20 yıl önce sadece iki çeşit klozetle Alman tüketicilerinin karşısına çıktıklarını belirterek, “Almanya piyasanın yüzde 13’ünü elimizde bulunduruyoruz” dedi. Almanya’ya birkaç Alman şirketiyle işbirliği yaparak açıldıklarını, 10 yıldır da Ekom Sanitaermarketing GmbH olarak Alman piyasasında tek başlarına olduklarını belirten Eczacıbaşı, Türkiye’deki tesislerde üretilen yıllık bir milyon civarında ürünün Almanya’da pazarlandığını söyledi. Vitra üretiminin yüzde 73’ünün ihracata yönlendirildiğini ve 5 kıtada 50’den fazla ülkeye ihracatının yapılmakta olduğunu ifade eden Bülent Eczacıbaşı, 2002 yılında ihracatın 170 milyon dolara ulaştığını belirterek, “Vitra’nın hedefi, seramik sağlık gereçleri sektöründe bir dünya markası haline gelerek yüzde 5 global pazar payına sahip olabilmektir” dedi.

KKTC, İrlanda, Bulgaristan, Azerbaycan, Kazakistan, Moldavya, Yugoslavya, Lübnan, Kuveyt, BAE, Katar, Ukrayna, İtalya, Yemen, Umman ve Suudi Arabistan’da toplam 24 adet Vitra Showroom bulunduğunu belirten Eczacıbaşı, bu yıl içinde Almanya dışında Rusya’da da showroom açmayı planladıklarını ve Vitra’nın yurtdışında toplam 200 satış noktasının bulunduğunu söyledi. Vitra’nın en önemli dış pazarının gelişmiş ülkeler ve rekabetin yüksek olduğu Avrupa olduğunu söyleyen Eczacıbaşı, “Vitra tüm ihracatının yüzde 50’sini Almanya’ya, yüzde 13’ünü İngiltere’ye yapmaktadır. Vitra mevcut ihracat rakamlarıyla Almanya’daki seramik sağlık gereçleri pazarında yüzde 13, Avusturya’da yüzde 10, İngiltere pazarında yüzde 6 ve Fransa pazarında da % 3 paya sahiptir” dedi. Almanya piyasasında banyo gereçlerinin ayrı ayrı sunulduğunu ifade eden Eczacıbaşı, “Biz komple banyo sunuyoruz. Gereçlerden aksesuara kadar bir bütün halinde doğrudan kullanıcılara ürünlerimizi tanıtmak için showroomlar açıyoruz. Başka kentlerde de showroomlar açılacak. Kalitemizi sürekli artırarak gelişmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/vitra-kerpendeki-showroomlarini-buyuttu_6491.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!