Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

WWF Kongresi'nin Gündemi İklim Değişikliği

Dünya Doğal Hayatı Koruma Vakfı'nın (WWF) yıllık kongresi, 56 ülkeden yaklaşık 200 temsilcinin katılımıyla bugün Bodrum'da başladı. WWF Basın ve Halkla İlişkiler Koordinatörü Deniz Şilliler Tapan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 100'den fazla ülkede 6 milyonu aşkın destekçisi olan WWF'nin, uluslararası doğa koruma önceliklerini ve yaklaşımlarını

CNN Türk
WWF Kongresi'nin Gündemi İklim Değişikliği

Dünya Doğal Hayatı Koruma Vakfı'nın (WWF) yıllık kongresi, 56 ülkeden yaklaşık 200 temsilcinin katılımıyla bugün Bodrum'da başladı. WWF Basın ve Halkla İlişkiler Koordinatörü Deniz Şilliler Tapan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 100'den fazla ülkede 6 milyonu aşkın destekçisi olan WWF'nin, uluslararası doğa koruma önceliklerini ve yaklaşımlarını belirlemek üzere her yıl farklı bir ülkede yıllık kongre düzenlediğini söyledi.

Bu yılki kongrenin Bodrum'da bir otelde yarın başlayacağını belirten Tapan, "WWF-Türkiye'nin ev sahipliği yaptığı kongreye vakfın 56 ülkedeki temsilciliklerinden yaklaşık 200 kişi katılacak. Katılımcılar arasında vakfın her ülkedeki başkanları ile üst düzey yöneticileri de yer alıyor" diye konuştu.

"Küresel iklim değişikliği"

Deniz Şilliler Tapan, kongrenin ana temasının bu yüzyılın en büyük tehdidi olarak nitelendirilen "küresel iklim değişikliği" olduğunu bildirdi. Tapan, "Geçen yıl Pekin'de düzenlenen ve Eski BM Genel Sekreteri Kofi Annan'ın açılışına katıldığı kongrede dünyanın karşı karşıya olduğu bu önemli soruna dikkat çekilmişti" dedi.

Doğa koruma konusunda yaklaşık 30 yıllık deneyimiyle Türkiye'nin biyolojik çeşitliliğini korumak ve doğal kaynakların sürdürülebilir kullanımını sağlamak için çalıştıklarını belirten Tapan, şu bilgileri verdi:

"İnsanların doğayla uyum içinde yaşayacağı bir gelecek kurmak için çalışan WWF-Türkiye, bilimsel verilerle ve ülkemizin önceliklerine göre projeler oluşturuyor. Bu kapsamda WWF-Türkiye, su kaynakları, orman, deniz ve kıyı programları altında çalışmalarını sürdürmekte, küresel iklim değişikliği konusunda da farkındalık yaratmaya çalışmaktadır.

WWF-Türkiye, doğa koruma konusunda karmaşık sorunlara yaratıcı çözümler bulmak için hükümetler, yerel yönetimler ve yöre halkının yanı sıra iş dünyası ile ortak çalışmaya büyük önem veriyor."

Öte yandan, kongre kapsamında, fotoğraf sanatçısı Süha Derbent'in, nesli tehlikede olan türlere ait 22 fotoğrafından oluşan sergisi sanatseverlerle buluştu.

Derbent'in fotoğraflarının satışından elde edilecek gelirin, WWF-Türkiye'nin doğa koruma çalışmalarına aktarılacağı kaydedildi.
 
Kongre 27 Mayıs'a kadar sürecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/wwf-kongresinin-gundemi-iklim-degisikligi_61699.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!