Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU
İLİŞKİLİ HABERLER

Cehennem Mahallesi

Yahya Kemal'deki Roman Vatandaşlarla İlgili Yanlış Bilgilenme

Yahya Kemal Mahallesinde kentsel dönüşüm projesi içerisinde bulunan aralarında Romanlarında bulunduğu yerdeki tasfiye çalışmaları art niyetli kişilerce kamu oyuna yanlış aksettirilmeye çalışılmıştır.

Radikal İKİb>Yahya Kemal Mahallesinde kentsel dönüşüm projesi içerisinde bulunan aralarında Romanlarında bulunduğu yerdeki tasfiye çalışmaları art niyetli kişilerce kamu oyuna yanlış aksettirilmeye çalışılmıştır.

Belediyemiz tarafından hiçbir Roman vatandaşın evi yıkılmamış, bilakis anlaşma sonucunda aldıkları enkaz yardımlarıyla kendilerine barınacak yer bulduktan sonra mevcut yapıyı kendileri yıkarak, biz evimizi yıktık diye belediyemize gelmektedirler. Yeni aldıkları evlerinin tadilatı da belediyemiz tarafından giderilmekte, kiraya çıkan vatandaşlara da kira yardımında bulunulmaktadır. Kısacası hiçbir vatandaşımız kentsel dönüşümden dolayı mağdur edilmemektedir.

Habere* konu olan Zeynep bebek ve annesi Sultan Eser ise kentsel dönüşümle hiçbir alakası yoktur. Zeynep bebek ve ailesi Yahya Kemal Mahallesinde hiçbir zaman bulunmamışlardır. Bu aile yazın Trakyada çalışan, kışın Büyükşehirlerde kendilerinin uygun buldukları yerleri mekan edinen göçebe bir ailedir. Bu tür ailelerde gerek Belediyemizin gerekse Kaymakamlığımızın sosyal yardımlarından faydalanmışlardır.

Konuyu basına aksettirmeye çalışan şahıs veya şahıslar kamuoyunun duygularını da sömürerek kendilerine menfaat elde etmek arzularındadırlar. Konuyu kamuoyuna duyurur, bu tür yanlış bilgilenmelerin önüne geçmek için muhataplarında görüşlerinin alınmasının gerekliliğini saygılarımızla hatırlatırız.

TC İstanbul ili Kağıthane Belediye başkanlığı
(*Hacer Yıldırım Foggo'nun 3 Aralık Radikal İki'deki 'Cehennem Mahallesi' yazısı)

http://www.yapi.com.tr/haberler/yahya-kemaldeki-roman-vatandaslarla-ilgili-yanlis-bilgilenme_50205.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!