Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yalıkavak'a Marina

Bodrum'un Yalıkavak beldesinin Belediye Başkanı Celal Yıldızhan, 400 yat kapasiteli marina yaptırıyor. Marinanın 2004 yılının mayıs ayında hizm

Yeni Asır
Yalıkavak'a Marina

b>Bodrum'un Yalıkavak beldesinin Belediye Başkanı Celal Yıldızhan, 400 yat kapasiteli marina yaptırıyor. Marinanın 2004 yılının mayıs ayında hizmete gireceğini belirten Başkan Yıldızhan, "Gemi yanaşma iskelesi bulunan 400 kapasiteli yat limanı devreye girdiği zaman Yalıkavak beldesinin reklamı daha çok yapılacak. Göreve geldiğimiz günden bu yana yaşanabilir bir kent yaratmak için çalıştık. 9 Belediye meclis üyemle birlikte omuz omuza vererek Yalıkavak'ı yeniden yarattık" dedi.
Başkan Yıldızhan, "Zaman zaman halkıma yaptığımız çalışmaları soruyor, ne istediklerini öğreniyoruz. Bu sayede Yalıkavak beldesini vatandaş-belediye ortak paydasında en iyi şekilde yönetiyoruz. Yalıkavak'ta sadece kanalizasyona başlayamadık. Bunun da nedeni İller Bankası'na bağımlı kalmamız ve devletin tasarruf tedbirleridir. Yaşanabilir bir kent yaratmak için çok çalıştık" dedi.

Sırada alt yapı var
Yalıkavak'ın kışın 8 bin, yazın 30-35 bin kişiye ev sahipliği yaptığını belirten Başkan Celal Yıldızhan, "Personelimize ingilizce dersleri aldırdık. 200 bin metre 2 asfalt yaptım. Her mahalleye çocukların eğlenebileceği büyüklerin oturabileceği oyun alanları ve parklar yaptık. 24 su kuyusu açtık. Şu anda Yalıkavak'ta su sorunu diye bir şey yok. Sahil düzenlemesi yapıldı. Şimdiye kadar Yalıkavak'ta yüzeysel yapılması gerekenleri yaptık, sıra alt yapıya geldi" dedi.

Beş yılda 50 yıllık iş yapıldı
* 70 dükkan kapasiteli küçük sanayi sitesi faaliyete geçirildi, yolları ve meydanı parke taşı ile kaplandı.
* Gökçebel ve Geriş mahallelerinin sokakları parke taşları ile döşendi.
* Araç parkları genişletildi.
* Jefi Carmin'in desteği ile 2001 Haziran ayında Gökçebel'deki eski okul binasının yerine yenisinin temeli atıldı ve 2003-2004 eğitim öğretim yılında kullanılmaya başlandı.
* Otobüs garajı daha modern hale getirildi. 16 yazıhane ve kafeterya yapıldı.
* Uluslararası Ahşap Yat Yarışları'na ev sahipliği yaptı.
* Su izale hatları yenilendi. 24 adet su kuyusu açıldı.
* Sahil düzenlemesi yapıldı.
* Kaldırımlara ve yollara 4 milyon parke taşı döşendi.
* Küdür Yarımadası sahil yolu düzenlendi. Bisiklet yolları yapıldı.
* Beldedeki tüm yollar asfalt ve parke taşı ile döşendi.
* Çöp toplama ve ayrıştırma tesisi için Bodrum Belediyeler Birliği, Mumcular beldesinde arazi tahsisi yaptı. Yapılacak tesisler hakkında ön bilgi alınması için Vali Hüseyin Aksoy ile Bodrum Kaymakamı Osman Ekşi'nin de önderliğinde yarımadadaki belediye başkanları Almanya'ya giderek yerinde incelemelerde bulundular.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yalikavaka-marina_8633.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!