Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yalova'ya Açık Davet

Yalova Valisi Yusuf Erbay, Yalova-Bursa yolunun her iki tarafına alış veriş merkezi kurmaları için çağrıda bulunduğu yatırımcılara destek sözü verd

Akşamb>Yalova Valisi Yusuf Erbay, Yalova-Bursa yolunun her iki tarafına alış veriş merkezi kurmaları için çağrıda bulunduğu yatırımcılara destek sözü verdi.

Yalova ekonomisinin canlanması için hazırlanan projelerden biri, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası'nın (YTSO) ev sahipliğinde tanıtıldı. Aralarında Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral'ın da bulunduğu birçok yatırımcı şirketin temsilcisinin katıldığı toplantıda konuşan Vali Yusuf Erbay, Yalova-Bursa yolunun iki yanına kurulması hedeflenen alış veriş merkezi için yatırımcılara destek sözü verdi.

Hazırlanan il starteji planında alış veriş merkezinin önemli bir yer tuttuğunu vurgulayan Vali Erbay, 'Üç büyük metropol arasında kalan Yalova bu hareketlilikten hiç pay alamıyor. 'Yalova için transit turizm kavramı' diye bir kavram geliştirmek gerekir. Kütahya'da örneğini görebileceğimiz uygulamayı Yalova'ya uyarlamak için buradayız' dedi. Porselen yanında, çiçekçilik, sebze ve meyveciliğin geliştirilmesinin de düşünülebileceğini ifade eden Vali Yusuf Erbay, 'Özel sektör projeye sıcak bakarsa, bürokrasiyi asgariye indirme sözü veriyorum. Yalova-Bursa yolu üzerinde mağazalar için için uygun yerler var' diye konuştu.

KOLAYLIK GÖSTERİLECEK
Her mağazalarının açılışında diğer mağazalarındaki satışların arttığını belirten Nafi Güral ise 'Yalova'ya kuracağımız mağazada bu ilin değerlerine de yer vereceğiz. Köy yoğurdu, köy yumurtası gibi ürünler çok rağbet görüyor.'

http://www.yapi.com.tr/haberler/yalovaya-acik-davet_10096.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!