Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yapı-Endüstri Merkezi ICOMOS'un 2006 Yılı Sponsoru Oldu

Y

yapi.com.tr
Yapı-Endüstri Merkezi ICOMOS'un 2006 Yılı Sponsoru Oldu

b>Yapı-Endüstri Merkezi, tarihi anıtlar ve sitlerin korunması, muhafaza edilmesi ve değerlendirilmesine yönelik teoriler, yöntemler, teknikler ile ilgili her türlü araştırmayı desteklemeyi ve yönlendirmeyi amaçlayan uluslararası ve hükümetler dışı bir organizasyon olan ICOMOS'un (Uluslararası Anıtlar ve Sitler Konseyi) 2006 sponsoru oldu.

Uluslararası bir yarı sivil toplum kuruluşu olarak akademik yönü ağır basan bir yapıya sahip olan ICOMOS, mimari koruma ve restorasyon alanında kuruluşundan günümüze çeşitli ülkelerde gerçekleştirdiği veya destek verdiği etkinlikler ile tanınıyor.

1965 yılında Varşova'da kurulan ICOMOS, Türkiye'de yasal olarak 1974 yılında yayınlanan bir yönetmelik ile Kültür Bakanlığı'na bağlı yarı resmi bir konsey olarak kuruldu. Amaçlarına uygun olarak uluslararası temaslar da gerçekleştiren Türkiye ICOMOS Ulusal Komitesi, 1999 yılında Yunanistan ICOMOS Ulusal Komitesi ile birlikte 1997 yılından beri yaptığı çalışmalar ve bilimsel toplantılar nedeniyle Abdi İpekçi Barış Ödülü'ne layık bulunmuştu.

Yapı - Endüstri Merkezi
Yapı-Endüstri Merkezi, yapı malzemesi ve teknolojisi alanında çalışan bir bilgi merkezidir. 1968' den beri yapı sektöründe mal ve hizmet üreten kuruluşlar ile yine bu sektörde çalışan profesyonel yöneticiler, mimarlar, mühendisler, müteahhitler ve yapı malzemesi kullanıcısı tüm kesimlere hizmet vermektedir. Uzmanlık fuarları, Yapı Bilgi Merkezi, "Yapı Yayın" ile yayınladığı sektörel yayınları, Yapı Kitabevi, yıl bütününe yayılan çeşitli organizasyonları, 2001' den bu yana hizmet veren kapsamlı ve uzmanlaşmış portalı www.yapi.com.tr, sanal ortamdaki mimarlık müzesi mimarlikmuzesi.org ile sektörün temel taşlarından birini oluşturmaktadır.
Daha fazla bilgi için: www.yem.net

ICOMOS hakkında daha fazla bilgi için: www.icomos.org.tr

http://www.yapi.com.tr/haberler/yapi-endustri-merkezi-icomosun-2006-yili-sponsoru-oldu_40487.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!