Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yapı Kredi’nin 100 milyon $’lık Koruları Satışta

Satışa çıkacak gayrimenkuller arasında koruların dışında İstanbul Şişli’de Çukurova Holding’in eski genel merkez binası ve yine İstanbul Bayramoğlu’ndaki Yapı Kredi Bankası dinlenme tesisleri de yer alıyor.

Vatan Gazetesib>Yapı Kredi Bankası aralarında İstanbul Yeniköy ve Bağlarbaşı’ndaki iki korusunun da bulunduğu gayrimenkullerini satışa çıkardı. Banka, Çukurova Holding’le geçen yıl yapılan anlaşma gereği satılacak bankacılık dışı varlıklar ve gayrimenkullerin toplu satışı için ihale açmaya karar verdiğini duyurdu. Satışa çıkacak gayrimenkuller arasında koruların dışında İstanbul Şişli’de Çukurova Holding’in eski genel merkez binası ve yine İstanbul Bayramoğlu’ndaki Yapı Kredi Bankası dinlenme tesisleri de yer alıyor.

Yapı Kredi Bankası ile Çukurova Grubu arasında yapılan anlaşmada, İstanbul’un en gözde koruları arasında yer alan Yapı Kredi Bankası’nın Bağlarbaşı ve Yeniköy’deki iki korusunun fiyatı için ipuçları verilmişti. Söz konusu anlaşma koruların satış fiyatının 100 milyon doları geçmesi durumunda artan kısmın yüzde 70’lik bölümünün yüzde 57.4’ünün Çukurova’nın alacağı hisse satış bedeline eklenmesi öngörülmüştü. Bu nedenle iki korunun satış bedelinin en az 100 milyon doları bulması bekleniyor.

Yapı ve Kredi Bankası’ndan İMKB’ye gönderilen açıklamada, Çukurova Holding ile 28 Eylül 2005’te yapılan anlaşmaya konu bankacılık dışı varlıkların toplu satışına yönelik olarak ihale yoluyla teklif alınması yönünde Genel Müdürlüğe yetki verildiği belirtildi. Açıklamada, söz konusu varlıklar için ilk etapta yatırımcılardan bağlayıcı olmayan ön tekliflerin alınacağı, incelendikten sonra görüşmelerin sürdürülmesine ve detaylarına yönelik olarak yeniden karar verilmesinin planlandığı kaydedildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yapi-kredinin-100-milyon-lik-korulari-satista_49274.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!