Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yapı Merkezi-Adtranz Konsorsiyumu T.C.D.D.'nin en modern istasyonu HALKAPINAR'ı inşa ediyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile ABB - Yapı Merkezi - Adtranz Konsorsiyumu arasında 4 Temmuz 2001 günü imzalanan Protokol gereği yapımına başlanacak ol

Yapı Merkezi BİZ Dergisi/49zmir Büyükşehir Belediyesi ile ABB - Yapı Merkezi - Adtranz Konsorsiyumu arasında 4 Temmuz 2001 günü imzalanan Protokol gereği yapımına başlanacak olan "Halkapınar T.C.D.D. Aktarma İstasyonu'nun temeli atılıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile T.C. Devlet Demiryolları'nın ortaklaşa yürüttükleri ve Türkiye'nin öncelikli projeleri arasında yer alan 80 km'lik Aliağa - Cumaovası Banliyö Sisteminin Geliştirilmesi Projesinin merkez istasyonu olacak ve bitişiğindeki İzmir Metrosu Halkapınar İstasyonu ile büyük bir kompleks niteliğine kavuşacak projenin Konsorsiyum tarafından bedelsiz olarak inşa edilecek olması ayrı bir özelliği olarak öne çıkmaktadır.

Banliyö Sisteminin devreye girmesi ve mevcut İzmir Metrosu yolcu potansiyeli ile birlikte Halkapınar Kompleksinin tek yönde günlük yolcu kapasitesi 200.000'e ulaşacaktır.

İzmir ulaşımına soluk aldıracak çok önemli bir projenin ilk halkasını oluşturacak olan istasyonun yapımı yaklaşık 8 ay sürecektir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yapi-merkezi-adtranz-konsorsiyumu-t-c-d-d-nin-en-modern-istasyonu-halkapinari-insa-ediyor-_265.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!