Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yapı Ruhsatı Verilen Bina Sayısı İlk Çeyrekte İkiye Katlandı

Belediyeler tarafından yapı ruhsatı verilen alanlar bu yılın ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 92 artarken yapı kullanma izin bel

Dünya
Yapı Ruhsatı Verilen Bina Sayısı İlk Çeyrekte İkiye Katlandı

b>Belediyeler tarafından yapı ruhsatı verilen alanlar bu yılın ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 92 artarken yapı kullanma izin belgesi verilen yapı alanlarında yüzde 17.7 artış oldu.

Devlet İstatistik Entitüsü verilerine göre birinci çeyrekte Yapı Ruhsatı verilen binaların sayısında yüzde 91.5, değerinde yüzde 116.7 artış; Yapı Kullanma İzin Belgesi verilen binaların sayısında yüzde 26.5, değerinde ise yüzde 31.6 oranında artış hesaplandı.

Aynı dönemde Yapı Ruhsatı verilen binalardaki daire sayısı yüzde 101.1 artarak 26 bin 162’den 52 bin 619’a; Yapı Kullanma İzin Belgesi verilen binalardaki daire sayısı yüzde 15.5 artarak 36 bin 759’dan 42 bin 458‘e yükseldi.

2004 yılı I. Döneminde 2003 yılına göre Yapı Ruhsatı verilen yapıların yapı alanında en fazla artış yüzde 127.2 ile otel vb. binalarda, en az artış yüzde 50.8 ile ofis (işyeri) binalarında görüldü. Yapı Kullanma İzin Belgesi açısından ise, sanayi binaları ve depolar yüzde 69.7 ile en yüksek artış oranına sahipken, diğer binalar yüzde 39.2 oranı ile tek düşüş gösteren kullanım amacı oldu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yapi-ruhsati-verilen-bina-sayisi-ilk-ceyrekte-ikiye-katlandi_14852.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!