Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yapı Sektörü Büyük Buluşma için TÜYAP'taydı

Türk yapı sektörünün en büyük buluşması Uluslararası Yapı / Turkeybuild 2007 İstanbul Fuarı 30. kez kapılarını açtı.

yapi.com.tr/Filiz YAVUZYapı-Endüstri Merkezi tarafından düzenlenen Uluslararası Yapı / Turkeybuild 2007 İstanbul Fuarı TOKİ Başkan Yardımcısı Ahmet Haluk Karabel, İMSAD Başkanı Orhan Turan, Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) Yönetim Kurulu Başkanı Doğan Hasol ve YEM Genel Müdürü Güven Cantürk'ün katıldığı törenle açıldı.

Açılış töreninde konuşan Doğan Hasol, 1978 yılında gerçekleştirilen ilk Yapı Fuarı'ndan sonra yapı malzemelerinde birtakım gelişmelerin olduğunu ifade ederek şöyle konuştu; "İyi malzeme demek iyi inşaat demek değil. Çünkü inşaatlar bilgiyle yapılıyor. Bunu 1999 depreminde yaşadık. Depremleri bu anlamda öğretici olarak görebiliriz. Artık özel sektör ve kamu birlikte çalışıyor ve artık daha iyi mimari proje yapılıyor, daha doğru malzeme seçiliyor."

Hasol, ekonomideki düzelmenin inşaat sektörünün önünü açtığını dile getirerek sadece Türkiye'de değil yurtdışında da pek çok Türk müteahhidin çeşitli başarılar elde ettiğini söyledi.

Fuarların önemini vurgulayan Hasol, hem tüketiciyle üreticiyi, hem de üreticiyle üreticiyi bir araya getiren fuarların bilgi alışverişi için de son derece elverişli yerler olduğunu söyledi.

Hasol, Uluslararası Yapı / Turkeybuild 2007 İstanbul Fuarı'nda 100 bine yakın ziyaretçi beklediklerini dile getirerek bu sayının rekor olduğunu belirtti.

TOKİ Başkan Yardımcısı Ahmet Haluk Karabel açılış kurdelasını
keserken

İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (İMSAD) Başkanı Orhan Turan inşaat sektörünü değerlendirdiği konuşmasında, inşaat sektörünün 2006 yılında yüzde 20'lik büyüme kaydederek en çok büyüyen sektör olduğunu ifade etti. Ayrıca, inşaat sektörünün son iki yılda da yüzde 45 oranında büyüdüğünü bildiren Turan, 2007 yılında da inşaat sektörünün büyüme kaydedeceğini düşündüğünü söyledi.

TOKİ Başkan Yardımcısı Ahmet Haluk Karabel ise 2003-2007 yıllarında TOKİ'nin çalışmalarını anlattığı sunumunda en son teknolojileri sergileyen Yapı Fuarı'nın sektörün canlanmasına büyük katkısının bulunduğunu bildirdi.

Açılış konuşmalarının ardından Ahmet Haluk Karabel'in kurdela kesmesiyle fuar ziyaretçilere açıldı.

Türk inşaat sektörünün iç ve dış dünyayla buluşmasını sağlayacak 30. Uluslararası Yapı / Turkeybuild 2007 İstanbul Fuarı, yaklaşık 60.00 m²'lik alan üzerinde, üretim alanlarına göre gruplanmış 10 ayrı salonda, yaklaşık 60 ülkeden 800'ün üzerindeki katılımcıyla "Türk Yapı Sektörünün En Büyük Fuarı" olma özelliğini taşıyor.

30. Uluslararası Yapı / Turkeybuild 2007 İstanbul Fuarı 6 Mayıs Pazar günü son buldu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yapi-sektoru-buyuk-bulusma-icin-tuyaptaydi_53785.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!