Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yapı Sektörü Yapı 2007 Ankara Fuarı'nda Buluştu

Yapı-Endüstri Merkezi tarafından düzenlenen 20. Uluslararası Yapı Ankara Fuarı TOKİ Başkan Yardımcısı Ahmet Haluk Karabel, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Müsteşarı Sabri Özkan Erbakan ve Yapı-Endüstri Merkezi Genel Müdürü Güven Cantürk'ün katıldığı törenle açıldı.

yapi.com.trimg src="http://www.yapi.com.tr/Uploads/HaberMedya/2007\haber\56209.JPG" hspace=5 vspace=5>


Yapı-Endüstri Merkezi
tarafından düzenlenen 20. Uluslararası Ankara Yapı Fuarı; TOKİ Başkan Yardımcısı Ahmet Haluk Karabel, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün, Bayındırlık İskan Bakanlığı Müsteşarı Sabri Özkan Erbakan ve Yapı-Endüstri Merkezi Genel Müdürü Güven Cantürk'ün katıldığı törenle açıldı.

Cantürk açılış konuşmasında, dışa bağımlı olmayan sektörlerden biri olan inşaat sektörünün, kendisine bağlı 200 alt sektörü geliştirdiği için "lokomotif" sektör, istihdam sağladığı için de "sünger" sektör olduğunu söyledi. Cantürk buna rağmen mimarlık, şehircilik ve planlama konusunda yerleşmiş bir politikanın olmamasının ve haksız rekabetin sektörü kötü yönde etkilediğini ifade ederek bu noktada yapı fuarlarının sektör açısından önemini vurguladı. Uluslararası 180 firmayı biraraya getiren Yapı 2007 Ankara Fuarı'nda 36 ülkeden 2045 ürünün sergileneceğini hatırlatan Cantürk, Yapı 2007 Ankara Fuarı'nın gerek yeni teknolojilerin sergilenmesinde gerekse de varolan sorunların sektör oyuncularıyla birlikte çözülerek sektörün daha ileriye taşınmasındaki önemli rolünün altını çizdi.


TOKİ gecekondu dönüşümüne ağırlık verecek

"İnşaat sektörü açısından bilgi ve deneyimin paylaşıldığı, yeni teknolojilerin sergilendiği ve iş ortaklıklarının yaratıldığı Yapı 2007 Ankara Fuarı'nın çok önemli olduğunu düşünüyorum" diyerek sözlerine başlayan TOKİ Başkan Yardımcısı Ahmet Haluk Karabel, 2003 yılından itibaren atağa kalkan inşaat sektörünün yaşadığı canlanmanın en önemli etkenlerinin özel sektörün gelişimi, sermaye piyasalarında yaşanan olumlu hava ve TOKİ'nin konut hamlesi olduğunu belirtti. Karabel, yapımına başlanan 280 bin konuttan 150 bininin tamamen bittiğini ve bu konutların yüzde 83'ünün sosyal konut olduğunu dile getirerek, yeni dönemde gecekondu dönüşümlerine ve fakir vatandaşlar için konut yapımına ağırlık vereceklerini söyledi. TOKİ'nin çağdaş konut alanlarının oluşumunda ve müteahhitlik faaliyetlerinin geliştirilmesinde önemli katkılarının olduğunu vurgulayan Karabel, TOKİ olarak sektörün tüm aktörleriyle ilişkilerini geliştirmek istediklerini dile getirdi.

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün ise inşaat malzemeleri satıcısı ve müteahhit olarak ülkenin gelişimine katkı sağlayan Yapı 2007 Ankara Fuarı'nın önemine dikkat çekti.

Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Müsteşarı Sabri Özkan Erbakan ise son dönemde yapı stoğunda yaşanan atılıma dikkat çekerek, bakanlık olarak inşaat sektörünün arkasında olduklarını söyledi.


Açılış konuşmalarının ardından konuklar toplu olarak fuar alanını dolaştı.

Yapı 2007 Ankara Fuarı 9 Eylül Pazar günü sona erecek.


http://www.yapi.com.tr/haberler/yapi-sektoru-yapi-2007-ankara-fuarinda-bulustu_56209.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!