Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yaprak Dökümü, Gündüz Özdeş'i de Kaybettik

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Mimarlık Fakültesi eski dekanlarından Prof. Gündüz Özdeş'i kaybettik. Gündüz Özdeş için Cumartesi günü (25 Kasım 2006) saat 10:00'da İTÜ Mimarlık Fakültesi Taşkışla Kampüsü'nde bir tören düzenlenecek.

yapi.com.trstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Mimarlık Fakültesi eski dekanlarından Prof. Gündüz Özdeş'i kaybettik. Prof. Gündüz Özdeş için Cumartesi günü (25 Kasım 2006) saat 10:00'da İTÜ Mimarlık Fakültesi Taşkışla Kampüsü'nde bir tören düzenlenecek. Özdeş, Teşvikiye Camii'nde kılınacak öğle namazı sonrası Feriköy Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

Özdeş, yükseköğrenimini İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde tamamladı. Aynı faklültede 1946 yılında Şehircilik Kürsüsü asistanı, 1953 yılında doçent ve 1962 yılında da profesör oldu. İTÜ Mimarlık Fakültesi Dekanlığı (1966-1968), sekiz yıl okul senatosu üyeliği yaptı.

İzmir İmar Planı Yarışması’nda (K. A. Aru ve E. Canpulat ile), Baruthane İmar Yarışması’nda (K. Akınay ve İ. Pınarer ile), Safranbolu - Karabük Sınırlı Yarışması’nda birincilik ödülü, çeşitli şehircilik yarışmalarında ödüller ve mansiyonlar aldı.

Başlıca yapıtları arasında Edirne İmar Planına Hazırlık Etüdü (1951), Türk Çarşıları (1954), Şehirciliğe Giriş ve Toplum Mikyası (1962), Şehir Bölgeleri (1974) sayılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yaprak-dokumu-gunduz-ozdesi-de-kaybettik_49739.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!