Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yarasalar Yargıda!

Güney Marmara Doğal ve Kültürel Çevreyi Koruma Derneği (GÜMÇED), Balıkesir Havran’da doğal ortamları olan mağaralardan uzaklaştırılan yarasaların geleceğinden endişe duyduklarını bildirdi. GÜMÇED Edremit Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akif Öznal, Havran Barajı su toplama havzası içinde yer alan mağarada yaşayan yaklaşık 20 bin yarasının,

Cumhuriyet EGE
Yarasalar Yargıda!

Güney Marmara Doğal ve Kültürel Çevreyi Koruma Derneği (GÜMÇED), Balıkesir Havran’da doğal ortamları olan mağaralardan uzaklaştırılan yarasaların geleceğinden endişe duyduklarını bildirdi. GÜMÇED Edremit Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akif Öznal, Havran Barajı su toplama havzası içinde yer alan mağarada yaşayan yaklaşık 20 bin yarasının, mağaranın girişi kapatılıp, gürültü ve ışıklandırma yapılarak bölgeden uzaklaştırıldığını kaydetti.

‘Neyi saklıyorlar?’

Yarasaların bölgede yapılan yapay mağaraya taşınıp taşınmadığıyla ilgili sorularının yanıtsız kaldığını, inceleme yapmak isteyen bilim insanlarına izin verilmediğini bildiren Öznal, “Neyi saklıyorlar? Tüm bunlar bizim endişelerimizi arttırıyor. Amacımız barajı engellemek değil, ekolojik dengenin sağlanmasında önemli rol oynayan yarasaların yaşamına sahip çıkmaktır. Bunun için Havran Sulh Hukuk Mahkemesi’ne tespit için başvurduk. Mahkemenin bilirkişili tespit yaptırması sonucu, yarasaların akıbetini öğrenebileceğiz. Sonucunu da hep birlikte göreceğiz ve değerlendireceğiz” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yarasalar-yargida_75471.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!