Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yarı Yeraltı Çöp Konteyneri

Yenimahalle Belediyesi, temizlik işlerini daha az maliyetle daha hijyenik koşullarda yapabilmek için Çayyolu’nda yeni bir uygulama başlatıyor. Ankara’da temizlik alanında ilk kez uygulanan sistemle çöp toplama sorun olmaktan çıkıyor. Çöpler, sitelerin ve iş merkezlerinin önlerinde toprak altına yerleştirilen yarı yeraltı çöp konteynerleri ile

Hürriyet ANKARA
Yarı Yeraltı Çöp Konteyneri

Yenimahalle Belediyesi’nce, çöpler, sitelerin ve iş merkezlerinin önlerinde toprak altına yerleştirilen yarı yeraltı çöp konteynerleri ile toplanıyor.

Yenimahalle Belediyesi, temizlik işlerini daha az maliyetle daha hijyenik koşullarda yapabilmek için Çayyolu’nda yeni bir uygulama başlatıyor. Ankara’da temizlik alanında ilk kez uygulanan sistemle çöp toplama sorun olmaktan çıkıyor. Çöpler, pilot bölge olarak seçilen Çayyolu’ndaki sitelerin ve iş merkezlerinin önlerine toprak altına yerleştirilen yarı yeraltı çöp konteynerleri ile toplanıyor. Bu yeni teknoloji ile hem maliyet düşüyor hem de çöpler daha sağlıklı koşullarda toplanıyor. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar bu uygulamanın başta Çayyolu ve Batıkent olmak üzere bütün Yenimahalle’ye yayılacağını belirterek, “Çöp toplama işi daha çağdaş bir çehreye kavuşacak. Sorun olmaktan çıkacak. Yenimahalleli vatandaşlarımız her şeyin en iyisine layıktır” dedi.

Çöpten tasarruf

Yenimahalle Belediyesi yarı yer altı konteynerleri ve bunları toplayan özel vinçler sayesinde çöp ile ilgili büyük bir mali yükten de kurtulmayı hedefliyor. Çöpleri almak amacıyla günlük toplama işlemi yapan çöp arabaları bu sistem sayesinde üç günde bir çöpleri alarak hem mazottan hem de araçtan büyük tasarruf elde etmiş olacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yari-yeralti-cop-konteyneri-_76831.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!