Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

DYO Reklamı Finalist Oldu

Yaşar Holding, Bornova Ambalaj ile DYO Sentetik'i Birleştiriyor

Yaşar Holding, ambalaj şirketi olan Botaş Bornova Ambalaj Sanayi AŞ ile otomotiv ve tekstil boyaları üreten Dyo Sentetik Selülozik Boya ve Vernik Fabr

Dünyaaşar Holding, ambalaj şirketi olan Botaş Bornova Ambalaj Sanayi AŞ ile otomotiv ve tekstil boyaları üreten Dyo Sentetik Selülozik Boya ve Vernik Fabrikaları AŞ'yi birleştiriyor.
Her iki şirketin 29 Kasım tarihinde yapılacak Genel Kurulu ile birleştirilmesi sonucu ortaya çıkacak yeni şirketin adı Dyo-Botaş Ambalaj ve Boya Fabrikaları Sanayi ve Ticaret AŞ olacak. Yeni şirket, Botaş'ın yanı sıra holding şirketlerinden Akril Kimya Sanayi ve Ticaret AŞ, Akmaden Madencilik ve Yapı Malzemeleri Sanayi ve Ticaret AŞ ve Ortadoğu Kimya Sanayi ve Ticaret AŞ'yi de çatısı altında toplayacak. Botaş'ın 3 trilyon 5562 milyar lira özvarlığı ile Dyo Sentetik'in 12 trilyon 391 milyar lira özvarlığının birleştirilmesi sonucu Dyo-Botaş'ın özvarlığı 15 trilyon 953 milyar lira, şirket sermayesi ise 14 trilyon 63 milyar lira olacak.

Yaşar Holding Boya ve Kimya Grubu Başkanı Ahmet Yiğitbaşı, bu yılın başında Bayraklı Boya ile Yasaş'ı birleştirip Dyo Boya Fabrikaları'nı oluşturduklarını hatırlatarak, Holding'in Boya ve Kimya Grubu'ndaki ikinci büyük birleştirmeyi gerçekleştireceklerini söyledi. İki şirketin birleşmesi sonucu 40 milyon dolarlık iş hacmine sahip olacak yeni bir şirkete kavuşacaklarını dile getiren Yiğitbaşı, "Her iki şirket aynı kampüs içinde bulunuyor. Genel giderlerde tasarruf sağlamak ve daha büyük çaplı ciroya sahip yüksek hacimli bir şirket oluşturmak amacıyla böyle bir birleştirmeye gittik. İdari açıdan daha kontrollü olacağımız gibi kriz ortamında giderlerde tasarruf yapabileceğiz. Verimliliği artmış büyük bir şirkete kavuşacağız. Dünyada da irili ufaklı şirketlerin birleştirilerek tek bir şirket haline dönüştürülmesi gündemdedir" şeklinde konuştu.

Botaş'ın konserve kısmının Sarter firmasına satılmasından önce şirketin iş hacminin 25 milyon dolara ulaştığını belirten Yiğitbaşı, daha sonra ağırlıklı olarak boya şirketlerine ve diğer grup içi şirketlere hizmet veren firmanın şu anki iş hacminin 10 milyon dolar olduğunu dile getirdi. DYO Sentetik'in iş hacminin ise 30 milyon dolar olduğunu vurgulayan Yiğitbaşı, "Ortaya verimliliği daha artmış 40 milyon dolarlık bir şirket çıkacak" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yasar-holding-bornova-ambalaj-ile-dyo-sentetiki-birlestiriyor_2444.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!