Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yatırımcı İsyan Ediyor

Küçükbay Grubu'nun 25 milyon dolarlık yatırımla kuracağı otelin engellenmesi, diğer yatırımcıları da isyan ettirdi. Hilton Oteli karşısındak

Yeni Asır
Yatırımcı İsyan Ediyor

b>Küçükbay Grubu'nun 25 milyon dolarlık yatırımla kuracağı otelin engellenmesi, diğer yatırımcıları da isyan ettirdi.

Hilton Oteli karşısındaki yere önce otel, sonra sağlıklı yaşam merkezi kurmak isteyen Özgörkey Ailesi, 13 yıldır çeşitli engellemeler yüzünden bu projeyi hayata geçiremedi. Öte yandan İzmir ekonomik ve ticari hayatına büyük bir hareketlilik kazandırması umulan Basmane'deki Dünya Ticaret Merkezi Projesi de 6 yıldır mahkemelerde süründüğü için yapımına bir türlü başlanamadı. İzmir'de pekçok büyük yatırıma imza atan Gürel Ailesi de Bayraklı'da kuracağı Çocuk ve Genç Eğlence Merkezi (Disneyland) için yaklaşık 1 yıldır inşaat ruhsatı alamadı.

6 yıldır engelleniyor
Dünya Ticaret Merkezi, (DTM) EGS ile Güçbirliği Holding'in prestij projesi arasında yer alıyordu. Yapımına 6 yıl önce başlanan DTM, hakkında açılan davalar nedeniyle bir türlü tamamlanamadı. Basmane'de 6 yıldır büyük bir çukur halinde duran DTM, projede yapılan son değişikliklerden sonra Belediye'den onay alırken, İzmir Büyükşehir Belediye Eski Başkanı Yüksel Çakmur yeniden dava açtı. Dünya Ticaret Merkezi, İzmir'de engellenen projeler arasında en önde yer alıyor.


1 yıldır ruhsat bekliyorlar
Salhane Turizm Yatırımları adıyla şirket kuran Gürel, Karabacak, Küçükbay ve Gökdemir Aileleri, Bayraklı'da eski bir tütün deposu satın almışlardı. Çoğunluk hisselerinin Gürel Ailesi'ne ait olduğu şirket, İzmir'e çocuk ve genç eğlence merkezi (Disneyland) kurmak için harekete geçti. 1 yıldır ruhsat alamadıkları için inşaata başlanamayan Disneyland için 20 milyon dolarlık yatırım planlanmıştı. İçinde 8 sinema salonu, 3 boyutlu sinemalar, bowling salonları, fast food restoranlar ve alışveriş merkezlerinin yer aldığı kompleks, Türkiye'ye bu alanda ilkleri getirecekti.

15 yıldır boş duruyor
Bugüne kadar hep güzel işlere imza atan Özgörkey Ailesi de Hilton karşısındaki binalarını 15 yıldır bir türlü değerlendiremedi. Önce otel, sonra da spor ve alışveriş merkezi kurmak isteyen Özgörkey Ailesi'ne bir türlü vize verilmedi. Özgörkey Ailesi, cadde üzerindeki alandan 5 metre pay bırakılması istenmesi nedeniyle projesini uygulayamadı. Bin 500 metrekare alanda kurulu 4 katlı eski tütün deposu olan metruk binayı İzmir'e kazandırmak isteyen Özgörkey Ailesi, şansını bir kez daha deneyecek. Eğer başarılı olamazsa, İzmir bir güzel eserden daha mahrum kalacak.

Özdilek, akla karayı seçti
İzmirli yatırımcılar projelerini hayata geçiremediği için İzmir adeta proje mezarlığına dönerken, İzmir'e dışarıdan gelen yatırımcılar da az çile çekmiyor. Buna en büyük örnek ise Hüseyin Özdilek. İzmir'e 50 milyon dolarlık yatırımla alışveriş merkezi ve 5 yıldızlı otel kazandıran Özdilek, yatırımını gerçekleştirinceye kadar akla karayı seçti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yatirimci-isyan-ediyor_11983.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!