Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yatırımcının Çeşme’ye İlgisi Arttı

İzmir’in gözde tatil beldesi Çeşme’de jeotermal kaynakların devreye alınması ve SİT kararlarında yumuşatılmaya gidilmesi yatırımcıların ilgisini ar

Ticaret Gazetesib>İzmir’in gözde tatil beldesi Çeşme’de jeotermal kaynakların devreye alınması ve SİT kararlarında yumuşatılmaya gidilmesi yatırımcıların ilgisini arttırdı.

Çeşme Belediye Başkanı Faik Tütüncüoğlu, yaptığı açıklamada, Çeşme’de yatırım yapmak isteyen yerli ve yabancı şirket sayısında artış olduğunu söyledi. Sezonun kısa olması ve yatırım yapacak alan bulunmaması nedeniyle büyük yatırımların Çeşme’ye çekilemediğini belirten Tütüncüoğlu, şunları söyledi:

“Termal suyun otellerin kullanımına verilmesiyle daha önce ilgi duyan ancak vazgeçen birçok yatırımcı yeniden Çeşme’ye yöneldi. Geçen yıl Hollandalı bir grup ve Hilton yetkilileri araştırma yapmıştı. Ancak yer sıkıntısı nedeniyle harekete geçememişlerdi.

Bayındırlık Bakanlığı’nın imar planlarını onaylayarak SİT kararlarını yumuşatmasıyla yatırım yeri konusundaki sıkıntılar da sona erdi. Bu avantajlarla bir kaç yerli ve yabancı yatırımcı grup inceleme safhasına geçti.”

Çeşme Turistik Otelciler Birliği Başkanı Veysi Öncel de yatırım için yer arayışına geçen birçok firma bulunduğunu, bu nedenle otel yapımına uygun olan bölgelerdeki fiyatların yükseldiğini belirtti.

“YATIRIMCILAR ARAŞTIRIYOR”

Tek-Art Holding Onursal Başkanı ve Trabzonspor Kulübü Eski Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, Çeşme Alaçatı’da daha önce bir yer satın aldıklarını, burada bir yatırıma geçmek için proje hazırladıklarını söyledi. Yılmaz, şunları söyledi:

“Çeşme’nin sezonu çok kısa. Ancak termal su ile yeni bir yatırım alanı ortaya çıktı. Termal konusunu araştırıyoruz. Sağlıkla ilgili bir yatırım düşüncemiz var. Bu bir tatil köyü gibi birşey olabilir. Alaçatı mimarisine uygun bir köy olabilir. Ayrıntılar önümüzdeki aylarda belli olur.”

Yazıcı Turizm Yatırım ve İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yazıcı da bölgede yatırım yapmayı düşündüklerini belirtti.

Yazıcı, “Yatırımlar için araştırmalarımız sürüyor. Rantabl görürsek yatırıma geçeriz” dedi.

Çeşme’de halen faaliyet gösteren tesisler ise ek yatırım için harekete geçti.

Dalyan’da bulunan Grand Ontur Oteli Genel Müdürü Ahmet İllez, termal merkez kurmak üzere bir çalışma içinde bulunduklarını belirterek, “İlk etapta güzellik ve thalassoterapi (ısıtılmış deniz suyu) merkezi ile başlatacağımız yatırım, termal merkeze dönüşecek. Bölgedeki tüm büyük oteller bu yatırımlarını tamamlamaya çalışıyor” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yatirimcinin-cesmeye-ilgisi-artti_2415.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!