Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Yatırımcının Yeni Gözdesi Ticari Gayrimenkul

Gayrimenkulde ofis projelerinin sayısı her geçen gün artarken, ticari gayrimenkul kredilerindeki yüzde 50 sınırının da kalkması ofis yatırımlarını cazip kılıyor.

yapi.com.tr
Yatırımcının Yeni Gözdesi Ticari Gayrimenkul

Gayrimenkulde ofis projelerinin sayısı her geçen gün artarken, ticari gayrimenkul kredilerindeki yüzde 50 sınırının da kalkması ofis yatırımlarını cazip kılıyor. Milliyet Gazetesi’nden Yavuz Karaman’ın haberine göre hem daha kısa sürede prim yapması hem de yüksek kira getirileri yatırımcıları ofise yönlendiriyor.

Temeltaş Proje A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Temeltaş da, İstanbul ofis piyasasındaki hareketliğin sürdüğünü belirterek, çok uluslu firmaların bölgesel yönetim ve operasyon merkezlerini İstanbul'da oluşturmaları ve yerli şirketlerin artan büyüme ve kurumsallaşma eğilimlerine bağlı olarak ofis ihtiyacının arttığını söyledi. İhtiyacın artışına bağlı olarak 2012 yılında önemli bir kullanıcı talebinin oluştuğunu anlatan Temeltaş, “Kiralama talepleri özellikle A sınıfı ofislere yönelik oldu. Ofis ihtiyacı ve talebindeki bu kuvvetli eğilim ofis yatırımlarını tetiklemeye devam ediyor. Yeni ofis arzlarının hemen karşılandığı görülüyor. Yeni yatırımlarla birlikte 2013 yılında da önemli bir ofis arzının gerçeklemesi bekleniyor” dedi.

Ataşehir popüler

İstanbul finans merkezi projesi nedeniyle Ataşehir'in popülerliğini koruduğunu Kâğıthane, Basın Ekspres, Ümraniye ve Kartal'ın ise yeni gelişme alanları olarak öne çıktığını dile getiren Temeltaş, “2012 yılında en canlı ticari gayrimenkul pazarı ofis piyasası oldu. Yabancı yatırımcı ve geliştiricilerin de ofis pazarına ilgisi artarak sürüyor” diye konuştu.

Premier Kampus Ofis

Fer Yapı tarafından gerçekleştirilen Premier Kampus Ofis,  Kağıthane'de konumlanıyor. Toplam 58 bin metrekare satılabilir, 4 bin 200 metrekare de kiralanabilir alanı bulunan projenin maliyeti 150 milyon lira. Mayıs 2015'te teslim edilecek olan proje, 20 dönümlük bir araziye kuruluyor.

Metrowin Tower Pendik

Metropolist Yapı'nın Pendik'te 50 milyonluk yatırımla inşa ettiği Metrowin Tower projesi satışa sunuldu. 15 ayda teslim edilmesi planlanan projede, büyüklükleri 65 ile 125 metrekare arasında değişen ofisler bulunacak.


Nurol Tower

Nurol GYO, Çağlayan'daki adliye sarayının yakınında yaptığı Nurol Tower projesini satışa sundu. Leed Gold sertifikasına aday proje, 243 daire yer alıyor. 6 bin 842 metrekarelik arazi üzerine inşa edilecek olan Nurol Tower, 142 metre yüksekliğinde ve 30 katlı olacak. Proje 2014'te teslim edilecek

Kuriş Kule Maltepe

Kılıçoğlu- Delta İnşaat tarafından gerçekleştirilen Kuriş Kule, Maltepe'de konumlanıyor. E-5 üzerinde inşa edilen Kuriş Kule projesinde, 190 ofis, 30 mağaza ve işyerinden meydana geliyor. Projede teslimler Mayıs 2015'te yapılacak. 29 katlı tek bloktan meydana gelen Kuriş Kule'de ofislerin alanları 85 ile 870 metrekare arasında değişiyor.

Gürallar Lapis Han

Gürallar Yapı'nın Kartal'da gerçekleştirdiği ofis projesi Lapis Han, Kartal'da Anadolu Adalet Sarayı'na 700 metre mesafede bulunuyor. Lapis Han'da farklı büyüklüklerde 160 adet ticari ofis yer alıyor. Projedeki ofisler 57 metrekareden başlayıp, 2 bin metrekareye kadar birleşebilir şekilde tasarlanıyor.

Dap Yapı Bumerang Ofis

Dap Yapı'nın Çağlayan'da hayata geçirdiği Dap Z Ofis'in hemen arkasında yükselen Dap Bumerang Ofis projesi,  ‘Bumerang' şeklindeki mimarisiyle dikkat çekiyor. Projede 95 adet bağımsız bölüm yer alıyor. Ofislerin alanları 68 ile 102 metrekare arasında değişiyor.

Helis Metro Ofis Projesi

Helis Yatırım tarafından Kartal'da gerçekleştirilen Metro Ofis 16 kat olarak tasarlanıyor.Kartal Köprüsü ile Pendik Köprüsü arasında, metro istasyonuna 3 metre mesafede yer alan projede, 65-75 ve 85 metrekarelik ofisler olacak. Projede 3 toplantı salonu da yer alacak.

Eclipse Maslak Business

Artaş İnşaat'ın Maslak bölgesinde hayata geçirdiği Eclipse Maslak Business satışa sunuldu. Alanları 275 metrekare ile 1500 metrekare arasında değişen ofisler 4 ve 6 katlı yatay bloklarda yer alıyor. Eclipse Maslak Business'ta teslimler 2014 yılının Aralık ayında yapılacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yatirimcinin-yeni-gozdesi-ticari-gayrimenkul-_108286.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!