Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

‘Yatırımları Caretta-Carettalar Engelliyor’

Antalya’nın Beymelek Beldesi'nin Belediye Başkanı Osman Güngör, beldede yapmak istediği yatırımları caretta-carettaların engellediğini ileri sürerek, “Yatırımlara karşı çıkan çevrecilere dava açacağım” dedi.

NTV
‘Yatırımları Caretta-Carettalar Engelliyor’

ntalya’nın Beymelek Beldesi'nin Belediye Başkanı Osman Güngör, beldede yapmak istediği yatırımları caretta-carettaların engellediğini ileri sürerek, “Yatırımlara karşı çıkan çevrecilere dava açacağım” dedi.

Antalya'nın Demre ilçesine bağlı Beymelek Belde Belediye Başkanı Osman Güngör, caretta-carettaların (Deniz kaplumbağası) üreme bölgesini gerekçe göstererek yatırımlara karşı çıkan çevreci vakıf ve dernek yöneticileri hakkında dava açacağını söyledi.

Güngör, Beymelek’te yaşayan vatandaşların yüzde 95’inin gelirini seracılıktan karşıladığını, beldenin geleceğini kurtarmak amacıyla çeşitli projeleri hayata geçirmek istediğini kaydetti.

‘İnsanları da korumalıyız’

Beylemek’te 500 yat kapasiteli çekek yeri ile yat üretim alanı oluşturmak için girişimlerde bulunduğunu vurgulayan Güngör, “Nereye proje yapmak istesem karşımıza sürekli caretta-carettalar çıkıyor. Yatırım yapacağım alanların büyük bölümü caretta-caretta üreme bölgesi. Böyle olunca da hiç bir yatırım yapamıyorum. Deniz kaplumbağalarını koruyoruz, ama insanları da korumamız gerekir” dedi

http://www.yapi.com.tr/haberler/yatirimlari-caretta-carettalar-engelliyor_49838.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!