Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yaylalar Kaçak Yapılaşma Kurbanı

Bunaltıcı sıcaklardan kaçan Çukurovalıların vazgeçemediği yaylalardaki evlerin büyük bölümü kaçak. Torosların yeşil örtüsünü beton yığınına

NTV-MSNBCb>Bunaltıcı sıcaklardan kaçan Çukurovalıların vazgeçemediği yaylalardaki evlerin büyük bölümü kaçak.

Torosların yeşil örtüsünü beton yığınına çeviren yapılardan, 5 bin konutun kaçak olduğu belirlendi. Orman Bölge ve Milli Emlak Müdürlüklerinin açtığı davalar sonucunda, ilk etapta 179 evin boşaltılmasına karar verildi.

Adana’nın Pozantı ilçesine bağlı Akçatekir beldesinde her yıl sayıları daha da çoğalan yayla evlerinin büyük bölümünün kaçak olduğu belirlendi. Bunun üzerine hem Orman Bölge Müdürlüğü hem de Milli Emlak Müdürlüğü kaçak yapılarla mücadeleye başladı.
Yaklaşık 20 bin yayla evinin bulunduğu Akçatekir’deki 5 bin konut orman arazisine kaçak yapıldığı için yargı sürecinde. Davası süren kaçak yapılarla ilgili olarak mahkemeden ilk karar çıktı. Buna göre 179 ev boşaltılarak orman işletmesine devredilecek..
Kış aylarında 3 bin olan nüfusu yazın 100 binlere çıkan Akçatekir’deki kaçak ve plansız yapılaşma belediye hizmetlerini de etkiliyor.
Akçatekir’deki yazlıkçılar da kaçak yapılaşmadan şikayetçi.
Orman İşletmesi’nin hukuki mücadelesi Akçatekir yaylasındaki kaçak yapılaşmayı pek de etkilemişe benzemiyor. Zira, yer yer villaların yanısıra çok katlı apartmanların da dikkat çektiği ormanlık alanda halen devam eden inşaatları görmek mümkün.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yaylalar-kacak-yapilasma-kurbani_15045.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!