Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

YEM Kitabevi’nden Yılbaşına Özel İndirimli Hediye Önerileri

Mimarlık, tasarım, kültür-sanat ve şehircilik alanlarının uzman kitabevi; YEM Kitabevi, YEM Yayın ile birlikte dünyanın saygın yayınevlerinin kitaplarından okurları için seçtiği kitapları, 12 Aralık 2011 - 10 Ocak 2012 tarihleri arasındaki yılbaşı özel kampanyası ile %45’e varan indirimlerle kitapseverlere sunuyor.

yapi.com.tr
YEM Kitabevi’nden Yılbaşına Özel İndirimli Hediye Önerileri

Mimarlık, tasarım, kültür-sanat ve şehircilik alanlarının uzman kitabevi; YEM Kitabevi, YEM Yayın ile birlikte dünyanın saygın yayınevlerinin kitaplarından okurları için seçtiği kitapları, 12 Aralık 2011 - 10 Ocak 2012 tarihleri arasındaki yılbaşı özel kampanyası ile %45’e varan indirimlerle kitapseverlere sunuyor.

YEM Kitabevi, yılbaşı hediyesi olarak sevdiklerine kitap almak isteyenlere; tasarım, kültür-sanat, moda tasarımı, mimarlık, iç mimarlık başlıklarında birbirinden değerli kitap önerilerinde bulunuyor.

Ülkemizde yapı ve tasarım dünyasına en geniş kitap çeşitliliğiyle uzun yıllardır başarıyla hizmet veren YEM Kitabevi’nin yılbaşı kampanyasında öne çıkan kitaplar, mimarlık, iç mimarlık, sanat, ürün ve moda tasarımı alanlarına ait güncel ve kapsamlı bir seçkiden oluşuyor.


YEM Kitabevi’nin okurlarına %45’e varan indirimlerle hazırladığı hediye seçenekleri:


Her yaştan herkese A’dan Z’ye sanat

- Resim, heykel ve mimarlık üzerine hazırlanmış ilk Türkçe başvuru kaynağı olma özelliğini koruyan Eczacıbaşı Sanat Ansiklopedisi ile “sanat”, madde madde tüm detaylarıyla yanı başınızda.

- Yolculuklarınızda, müze gezilerinizde yanınızdan ayıramayacağınız son derece pratik bir yardımcı olan Sanat Kitabı (Mini) ile, A’dan Z’ye sıralanmış 500 büyük ressam ve heykeltıraş da avucunuzun içinde.

- Çocukları sanata yöneltmek, yaratıcılık ve hayal gücünü canlandırmak için bir başvuru kaynağı olan Çocuklar İçin Sanat Kitabı ise İngiltere’de, 7-14 yaş kategorisinde “İllüstrasyonlu En İyi Çocuk Kitabı Ödülü” kazanmış bir eser.


Tarihin gizemine ve güzelliğine erişmek

- Tüm Anadolu ve Trakya gezilip, yaklaşık 41 bin km yol katedilerek hazırlanan Anadolu Antik Tiyatroları ile 115 antik kent ve 119 tiyatroya ilişkin ayrıntılı bilgilere sahip olacaksınız.

- Cennetin Kapıları / Gates of Paradise ile Anadolu Selçuklu döneminden kalan en görkemli yapı kabul edilen Divriği Külliyesi’nin olağanüstü taçkapılarının öyküsünü, Doğan Kuban’ın kaleminden çıkan metinden okuyacak ve güzelliğini Cemal Emden’in objektifinden göreceksiniz.

- Dünyaca ünlü mimarlık tarihçimiz Prof. Doğan Kuban tarafından yazılan, hazırlanması yaklaşık 5 yıl süren Osmanlı Mimarisi ile, yüzyıllarca Asya, Avrupa ve Afrika kıtalarında hüküm süren Osmanlı’nın mimarlığa yaklaşımının ayrıntılarını bileceksiniz.

- Fransız fotoğrafçıların 19. yüzyıldaki seyahatleri sırasında döneme tanıklık ederek çektiği fotoğraflarla hazırlanan Osmanlı’nın Son Başkenti İstanbul; Osmanlı’nın İkinci Başkenti Edirne; Osmanlı’nın İlk Başkenti Bursa yitip giden kent dokularını gözler önüne seriyor.

- Doğan Kuban, çoğunluğu İstanbul Boğazı ve Haliç’in her iki yakasında bulunan, bugün izlerine ancak gravürlerde ve fotoğraflarda rastlanabilen sarayları Kaybolan Kent Hayalleri Osmanlı Sarayları’nda görünür kılıyor.

- Reha Günay’ın, Sinan’ın eşsiz yapıtlarının temel özelliklerini kişisel yorumlardan kaçınmaya özen göstererek verdiği bilgiler ve kendi çektiği fotoğraflarla hazırladığı Mimar Sinan ile büyük ustayı ve eserlerini yakından tanıyacaksınız.

- Osmanlı’nın çeşitli dönemlerinde hem padişah, hem sıradan vatandaş tarafından kullanılabilen çok sayıda nesneye ilişkin bilgileri Osmanlı’da Günlük Yaşam Nesneleri’nde ilk kez bir arada ve bütün ayrıntılarıyla şaşırarak öğreneceksiniz...

- Yayımlandığı yıl Amerika’da çoksatanlar listesine giren Brunellesci’nin Kubbesi ile Floransa’daki Santa Maria del Fiore Katedrali’nin yapım öyküsünü öğrenecek; Ross King’in, mimarın kişisel serüveninin yanısıra dönemin savaşları, siyasal entrikaları, ağır çalışma koşullarını içeren dramatik anlatımıyla Ortaçağ İtalyası’na uzanacaksınız...


Herkes için farklı bir İstanbul var

- Doğan Kuban, çok zengin bir İstanbul panoraması sunduğu Kent ve Mimarlık Üzerine İstanbul Yazıları ile geçmişin gurur veren fakat giderek varlığı yeni kent kaosu içinde kaybolan mirasını yorumluyor; sizleri tarihe sevgi beslemeye/tarihle bağlarınızı güçlendirmeye ve geleceği eleştirel bir yaklaşımla ele almaya davet ediyor...

- Mimar Sinan’ın İstanbul’daki yapıtlarını tanımak isteyenler için hazırlanan Sinan’ın İstanbul’u ile, hazırlanan gezi rotasını izleyerek yapıları gezerken onları daha yakından tanıyacaksınız ve öğreneceksiniz...

- Birer tarihi anıt olmanın ötesinde döneminin mimari moda beğenisi ve teknolojik düzeyi hakkında fikir veren kent mobilyaları olan İstanbul çeşmelerini, Fountains in Ottoman Istanbul ile en seçkin örnekleri üzerinden tanıyacaksınız.


Önce çocuklar, sadece çocuklar!

- Bir çocuğun, ailece yaşayacakları evin bir mimar tarafından tasarlanması ve ardından inşa edilmesi sürecini ayrıntılarla, adım adım, tehlikesizce öğrenmesinin yolu şantiyeye gitmek yerine Çocuklar İçin Şantiye Günlüğü’nü okumak olacak.

- Çocukların sanata ilgisini yöneltmek, yaratıcılık ve hayalgücünü canlandırmak için çok gerekli bir başvuru kaynağı olan Çocuklar İçin Sanat Kitabı, İngiltere’de, 7-14 yaş kategorisinde “İllüstrasyonlu En İyi Çocuk Kitabı Ödülü”  kazanmış bir eser...


Dünyanın saygın yayınevlerinden hediye seçenekleri


Sanatın 30.000 yıllık serüvenini sevdiklerinize hediye edin

Uzun yıllardır sanat ve sanat tarihi alanında yayınladığı sayısız eserle bu alanda tüm dünyada saygın bir yer kazanan Phaidon Yayınevi’nin en kapsamlı sanat tarihi kitabı, insanlığın 30.000 yıllık sanat serüvenini okuyucularıyla buluşturuyor. İlk mağara resimlerinden modern sanatın dahi isimlerine insanlığın uzun sanat ve yaratım serüveni bu kitapta!


Fotoğrafın ustaları ve son 10 yılın en akılda kalan olaylarına farklı objektiflerden bakış

Decade serisi , Phaidon Yayınevi’nin özellikle belgesel fotoğrafçılığında en önemli ajans ve fotoğrafçıların ödüllü çalışmalarıyla dünya tarihinin son 10 yılına damgasını vurmuş olaylarını en etkileyici karelerle fotoğrafseverlere sunuyor.


Evinize, bahçelerinize ve teraslarınıza en ünlü tasarımcıların dokunuşlarını yansıtın

Mimari, iç mimari ve dekorasyon alanlarında yayınladığı ve tüm dünyada büyük ilgiliyle karşılanan Frechmann ve Dom yayınevlerinin, mimarlık, iç mimarlık ve dekorasyon kitaplarıyla alanında isim olmuş tasarımcıların en etkileyici çalışmalarına göz atma şansına ulaşabilir, yaşam alanlarınıza fark katacak ipuçlarını bulabilirsiniz:

Ecodesign / A Manual For Ecological Design, Sculpture Today, 30000 Years Of Art, Decade, Single-Family Houses Construction and Design Manual, Living in Dream Cities / Fkg, Architecture Inspiration / Fkg, Wood Houses / Fkg, Modern Retro Interiors / Fkg, Terraces, Balconies, Roofgardens And Patios / Fkg, The Big Book Of Manga Step By Step, Modern Fashion Illustration / Fkg, Organic Architecture  / Fkg, Smart Apartments / Fkg, Authentic And Charming Top Hotels, Greek And Roman Art /  Scala, Photograpy The Masters, Graphic Arts, Civilizations / Scala, Design 20th Century / Scala, Exhibition / Space


YEM Kitabevi’nin kampanyaya dahil ettiği diğer tüm kitaplar YEM Kitabevi’nin Beşiktaş ve Fulya’daki mağazalarından ve kitabevinin internet adresinden satın alınabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yem-kitabevinden-yilbasina-ozel-indirimli-hediye-onerileri_89825.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!