Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

YEMAR'ın Hazırladığı Türk Yapı Sektörü 2006 Yayımlandı

Yapı-Endüstri Merkezi Araştırma Bölümü’nün (YEMAR) hazırladığı ve yapı sektörünün nabzını tutan Türk Yapı Sektörü Raporu 2006 yayımlandı.

yapi.com.tr
YEMAR'ın Hazırladığı Türk Yapı Sektörü 2006 Yayımlandı

br/> Yapı-Endüstri Merkezi Araştırma Bölümü’nün (YEMAR) hazırladığı ve yapı sektörünün nabzını tutan Türk Yapı Sektörü Raporu 2006 yayımlandı.

Türk Yapı Sektörü Raporu 2006, büyük ölçüde yerli sanayiye dayanması, yeterli sayıda deneyimli teknik personel ve teçhizata sahip olması, fazla sermaye gerektirmemesi ve teknolojik bilgi birikimi gibi özellikleri ile büyük bir potansiyeli bünyesinde barındıran ülkemiz inşaat sektörünün içinde bulunduğu durumu, ekonomik verilerle ortaya koymayı hedefliyor.

Rapor kapsamında Türkiye ekonomisinin 2005-2006 yıllarında sürdürdüğü genel seyir inceleniyor, inşaat sektörünün ekonomi içerisindeki yeri ve gelişimi, kamu yatırımları ve özel yatırımlar, istihdam, sektördeki yasal oluşumlar ve sektörün sorunları konularına değiniliyor. Bunun yanında, konut, konut dışı bina ve altyapı yatırımları ayrı başlıklar halinde inceleniyor, yurtiçi ve yurtdışı müteahhitlik hizmetleri ile yapı sektöründe son iki yılda gerçekleşen yasal düzenlemeler ayrıntılı olarak ele alınıyor.

Teknik müşavirlik hizmetleri ve yabancı sermaye girişi konularına da değinilen raporda, ayrıca inşaat malzemeleri sanayisinin genel durumu, istihdam, üretim, kapasite, tüketim, dış ticaret verileri, güçlü yönleri ve sorunları ile beraber inceleniyor.

Raporda, inşaat rakamlarındaki büyümeye rağmen kamu yatırımlarındaki azalmaya dikkat çekilerek, bu durumun yılın sonu açısından merak uyandırdığına dikkat çekiliyor.
Günümüzde, yerleşme-planlama, şehircilik ve mimarlık politikasının eksikliğinin hissedildiği ülkemizde, kaçak yapılaşma, yapı denetim sisteminin etkin çalıştırılmaması, düşük inşaat kalitesi, sektörel istatistiki verilerin azlığı, yapı ve malzeme üretiminde kayıtdışılık gibi bir dizi sorunun tespiti ve çözümü aşamasında, Türk Yapı Sektörü Raporu’nun ortaya koyduğu göstergelerin bir çıkış noktası olması, ülkeye ve sektöre yarar sağlaması hedefleniyor.

Türk Yapı Sektörü Raporu 2006'yı satın almak için tıklayınız.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yemarin-hazirladigi-turk-yapi-sektoru-2006-yayimlandi_49894.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!