Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yeni Fuar Teşhir Binaları Rekor Hızla Tamamlanıyor

“Uluslararası İzmir Fuar Alanı” basına ve işadamlarına tanıtıldı. Kültürpark Fuar alanında düzenlenen toplantıda konuşan İzmir Büyükşehir Be

Ticaretb>“Uluslararası İzmir Fuar Alanı” basına ve işadamlarına tanıtıldı.

Kültürpark Fuar alanında düzenlenen toplantıda konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Piriştina, “Yeni Fuar binaları ile İzmir, gerçek anlamda fuar kenti haline geldi” dedi. Piriştina, yeni fuar alanlarını oluşturmak için eski binaların yıkımı konusunda hukuki altyapının oluşmasını beklediklerini, binaların 1 Nisan’da ‘Marble 2004 Mermer, Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’ ile birlikte açılacağını söyledi.

İzmir’in Fuarlar ve Kongreler kenti olsun söylemi dışında bir görüşle karşılaşmadığını vurgulayan Piriştina, “Cumhuriyet’in kurucuları, İzmir’i bu hedefe kilitlemişler ama bunun gereğini yapmak için fiziki yapıları tamamlamamız, gerekli düzenlemeleri yapmamız gerekiyordu”diye konuştu. Yeni Fuar alanı için çalışmalara Kasım ayında başladıklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Piriştina, “9 bin metrekarelik eski binaları birbirine tüplerle bağlayarak, fuar düzenlemeye çalıştık. Yeni fuar alanlarımız TOBB pavyonu ile birlikte 25 bin metrekare olacak. İnşallah bir süre sonra bu alan yetmez ve 100 bin metrekarelik alanları da gündeme alırız” şeklinde konuştu.

Kongre merkezi kurmak istediklerini söyleyen Piriştina, “Bundan sonraki hedefimiz kongre merkezi kurmak. Kongre merkezini Sümerbank arazisi üzerinde kurmayı düşünüyoruz” dedi. İZFAŞ Genel Müdürü Dilara Ersözlü ise, kimsenin yeni fuar alanını yetiştirebileceklerine inanmadığını, Ahmet Priştina’ya fuar alanı için verdiği destekten dolayı teşekkür ettiğini söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yeni-fuar-teshir-binalari-rekor-hizla-tamamlaniyor_9896.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!