Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU
İLİŞKİLİ HABERLER

Toplu Konut Alanı Hazır

Yeni konutlar sorun yumağı

Kalıcı konutlara taşınmanın sevincini yaşayan deprem mağdurları, inşaat görümündeki evleri görünce şok geçirdi. Bayındırlık ve İskan Bakanlığı tara

Akşam Onlinealıcı konutlara taşınmanın sevincini yaşayan deprem mağdurları, inşaat görümündeki evleri görünce şok geçirdi.

Bayındırlık ve İskan Bakanlığı tarafından 17 Ağustos depreminden sonra Adapazarı Camili bölgesinde yaptırılan ve 14 aylık gecikmeyle hak sahiplerine anahtarları verilen konutlara taşınan Adapazarlılar şoke oldu. Hak sahipleri, 'Elektrikler yok, sular arada bir akıyor. Taşındığımıza pişmanız' dediler. Konutlara taşınan hak sahipleri evlerini gaz lambalarıyla aydınlatıyor.

Devlet Bakanı Faruk Bal'ın elinden iki hafta önce düzenlenen törenle evlerinin anahtarlarını alan 2 bin 26 hak sahibinden bir kısmı Camili 'deki evlerine taşınmaya başladılar.

'Mezrada gibiyiz'

Ancak, hak sahipleri taşınır taşınmaz problemlerle yüz yüze kaldılar. Kızıyla birlikte oturan 58 yaşındaki Fikriye Demir, elektrik olmadığı için hiçbir ev aletini kullanamadığını belirterek, 'Resmen mezra hayatı yaşıyoruz. Çünkü köylerde elektrik var' dedi. Sularının da yeni yeni akmaya başladığını söyleyen Demir, taşındıklarına pişman olduklarını ifade etti. Yetkililer ise elektrik bağlantılarının yapılmaya başlandığı ve en erken bir ay içinde konutlara elektrik verilebileceği belirtildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yeni-konutlar-sorun-yumagi_836.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!