Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yerli Hızlı Tren Tasarımı Başladı

TÜVSAŞ Genel Müdürü Ertiryaki, saatte 220 kilometre hızla gidebilecek vagon tasarımına başladıklarını kaydetti.

NTV-MSNBCb>TÜVSAŞ Genel Müdürü Ertiryaki, saatte 220 kilometre hızla gidebilecek vagon tasarımına başladıklarını kaydetti.

Türkiye Vagon Sanayi (TÜVASAŞ) Genel Müdürü İbrahim Ertiryaki, saatte 220 kilometre hız yapabilecek vagon tasarımına başladıklarını belirtti. TÜVASAŞ olarak Suriye, Irak ve Bulgaristan demiryollarıyla ilgili çalışmalar yaptıklarını, dış pazara büyük önem verdiklerini ifade eden Ertiryaki, Bulgaristan’da 70 milyon Euro, Irak’ta 4 milyon dolarlık vagon onarımı işiyle ilgili görüşmeler yapıldığını, Suriye’de ise 230 adet vagon modernizasyonu için protokol imzaladıklarını kaydetti.

TÜVASAŞ’ın yeni N13 Pulman vagonları tasarımı gerçekleştirdiğini ve yıl içinde üretimine başlanacağını belirten Ertiryaki, “Saatte 220 kilometre hızla gidebilecek hızlı vagon tasarımına başladık. Bu vagonlar konfor, kapı, klima açısından en ileri teknolojiyle tasarlandı. Siemens ortaklığıyla da dizel trenset üretimi yapacağız” dedi. Bu yıl 111 adet vagon üretimi ve 477 adet onarım hedeflediklerini vurgulayan Ertiryaki, yıllık satış geliri olarak 97 milyon dolar beklediklerini kaydetti.

AR-GE YAPAMIYORUZ
TÜVASAŞ’ın Marmaray ve büyükşehir belediyelerinin hafif raylı taşıma projelerine büyük önem verdiğini belirten Ertiryaki, “Ancak bizim hafif raylı taşıt aracı üretecek teknolojimiz, birikimimiz ve enönemlisi projemiz yok. Çünkü Ar-Ge çalışması yapamıyoruz” dedi.
TÜVASAŞ’ın tek başına hafif raylı sistem projelerine girmesinin söz konusu olamayacağını ifade eden Ertiryaki, “Bu alanda, TCDD ve Hyundai Rotem firması ortaklığında TÜVASAŞ arazisinde kurulacak şirket için ise Yüksek Planlama Kurulu’nun kararı bekleniyor. Şirket yüzde 35 yerli olacak ve yılda en az 50 araç üretecek. Üretilen araçların yüzde 50’sini ihraç edecek” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yerli-hizli-tren-tasarimi-basladi_25429.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!