Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Yeşil Sahadan Şantiyeye Döndü

Beşiktaş Asbaşkanı Kıvanç Oktay, futbol şubesi kapandıktan sonra inşaata geri döndü. Oktay, "Beşiktaş'tan vazgeçmem ama işleri de çok boşlamıştım" diyor.

Sabah EMLAKeşiktaş Asbaşkanı Kıvanç Oktay, futbol şubesi kapandıktan sonra inşaata geri döndü. Oktay, "Beşiktaş'tan vazgeçmem ama işleri de çok boşlamıştım" diyor.

Lidya Yapı'nın sahibi Kıvanç Oktay, dört buçuk yıldır yönetici olarak görev yaptığı Beşiktaş'ta futbol şubesinin kapatılmasının ardından rahat bir nefes aldı ve tekrar inşaat işine yönelecek vakit buldu. Perdeyi Taşdelen'de inşa edilen 135 konutluk LidyaFlats ile açan Oktay, butik yapılar inşa etmeyi tercih ettiklerini söylüyor. Projedeki ilk daireleri Beşiktaşlı futbolculara 'seçmece' usülü sattığını da anlatan Oktay, "Beşiktaş'tan vazgeçmem ama işime gelemez olmuştum. Şimdi özel hayatımı yaşayacak, işimi yapacak vakit buluyorum" diyor

Artık 7 gün kendimle ilgileniyorum

Beşiktaş'taki göreviniz neleri değiştirdi hayatınızda?
Geçtiğimiz aralık ayında Beşiktaş'ta futbol şubesi kapatılınca ben de Asbaşkan olarak göreve devam etmeye başladım ve bu daha iyi oldu işlerimle ilgilenebilmem açısından. Artık haftada 7 gün kendi işime bakabiliyorum. Yüküm hafifledi çünkü. Ben de her yönetici kadar yoruluyorum artık. Dört buçuk yıldır yöneticiyim; her hafta sonu maçta, maç olmasa kamptaydım. Özel hayatıma, işime gücüme vakit ayıramaz olmuştum. Şirket oturmuş bir gruptu da işler kendiliğinden yürüdü. Geçen sene mart ayından beri Lidya Yapı'ya yoğunlaştım. Eskiden ayda 2, 3 gün gelebiliyordum işe. Beşiktaş'tan da asla vazgeçmem. Yöneticilik de böyle yapılmalı zaten. Her açıdan bu şekli daha iyi.

LidyaFlats'de ilk evleri Beşiktaşlı futbolcular aldı. İndirim yaptınız mı?
İlk konutları İbrahim Toraman, Mustafa Doğan, Tayfur, Murat Şahin, Zeki Hoca, Burak, Gökhan Güleç aldı ama Galatasaraylılar da var; Okan Buruk, Arif Erdem, Tolga Seyhan gibi. Hakan Şükür'ün de opsiyonu sürüyor. Futbolcu arkadaşlara indirim yaptık tabii yüzde 15 kadar ama projeden daire satın alan ilk müşterilerin hepsine yaptık. Futbolcu arkadaşlara istedikleri daireleri seçme şansı verdik.

Özel bir proje inşa edildiğini söylüyorsunuz. Nedir özelliği projenin?
Han Tümertekin imzalı bir proje LidyaFlats. Bir yıldır çalışmaları devam ediyor. inşaat da yeni başladı. Bölge olarak ulaşımı kolay diyebileceğimiz Taşdelen'de olmasının yanında yüzde 85'i yeşil alanlara ayrılan butik bir proje. Birkaç blok daha yapalım da çok ev olsun demedik. Az sayıda daire ile sıkışık olmayan bir ortam yaratmak istedik. Sosyal imkanlar açısından her projede olan havuzdan falan söz etmiyorum. Her dairede gerekli olan lüks denebilecek her şey, aynı standart var. Mutfaklar, ankastreler, vitrifiyeler ithal. Seramikler İtalyan. Alıcıya bunlarla ilgili 6 ayrı alternatif sunuyoruz. Onlar seçecek malzemeyi. Duvardan merkezi elektrikli süpürge, ısıtma sistemi de olacak. Bir de ticaret merkezi inşa edilecek projenin ikinci etabında.

'Sektörde suni bir büyüme yaşandı'
"Geçen sene çok suni bir yükseliş oldu. Tekstilci, otomotivci, plastikçi, herkes inşaata soyundu, tatlı gelince. Suni yükseliş olduğundan dışarıdan gelenler elenecek ve bu işi bilenler devam edecek. Maketten satıldığı için kolay geldi tabii ve aynı yerlerde çok fazla adette proje başladı. Ama belli dönemlerde sıkıntılar olsa da inşaata hiçbir şey olmaz. Soyak senelerin firmasıdır ve binlerce konut yapmıştır mesela. Erkut Soyak'ın çok hoşuma giden bir röpotajını okumuştum. Diyordu ki, 'Bizler bu kadar hızlı bir furyanın içinde maraton koşucusuyuz'. Sektör yavaş da gitse hızlı de gitse biz bu işi yapacağız işte. Ama sektör hızlı diye işe girenler yok olup gidecektir."

LidyaFlats'te ticaret merkezi de bulunacak
Taşdelen'de 18 bin metrekare arazi üzerine inşa edilen LidyaFlats, 135 daireden oluşuyor. 5 blokluk projede çatı ve bahçe dublekslerinin farklılığından oluşan altı farklı tipte daire bulunuyor. 1+1, 2+1 ve 3+1 seçeneklerinin dışında opsiyonel olarak 4+1 dairelere de yer verilen projede konutların büyüklükleri 90 ile 193 metrekare arasında. 4+1 daireler ise tercih edilmeleri durumunda daha büyük metrekarelerde inşa edilecek. Arazide konutlarla otoban arasındaki alanda bir de ticaret merkezine yer verilecek. Projenin ikinci etabındaki merkezde hipermarket, mağaza ve küçük metrekareli stüdyo daireler olacak. Projede açık ve kapalı yüzme havuzu, spor merkezi, tenis kortu, kapalı otopark olacak. Dairelerin metrekare fiyatının bin 500 dolardan başladığı projenin teslim tarihi ise Mart 2008.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yesil-sahadan-santiyeye-dondu_48181.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Çuhadaroğlu S 50 Sistemi

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!