Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
BÖLÜM SPONSORU novawood novawood

Yıkılan Binadan Çıkan Demirlerin İnceliği Hurdacıları Bile Şaşırttı

Yıkılan Binadan Çıkan Demirlerin İnceliği Hurdacıları Bile Şaşırttı

Zaman Gazetesivcılar'da “Afete Maruz Bölge''de bulunan binalardan onuncusunun yıkımına, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekiplerince başlandı. Yıkım sırasında çıkan hurda demirleri toplamak isteyen hurdacılar, enkazdan çıkan demirlerin kullanılması gereken demirden çok daha ince olduğunu ifade etti.

Ambarlı Mahallesi Bayırlı Sokak'ta daha önce boşaltılan 7 katlı 28 daireli Damla Apartmanı, Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdür Yardımcısı Namık Turutoğlu başkanlığındaki 15 kişilik ekip ile bir kepçe ve eskavatör tarafından dün yıkıldı. “Afete Maruz Bölge'' ilan edilen bölgedeki binaların hepsinin yıkılacağını belirten belediye yetkilileri, toplam 455 daireye sahip yaklaşık 50 binanın yıkımının belirli bir süre içinde gerçekleştireceğini kaydetti. Bu binalardan şu ana kadar 9'unun yıkıldığını, Damla Apartmanı'nın da onuncu bina olduğunu anlatan yetkililer, yapının daha önce güçlendirilmiş olması nedeniyle halatla çekme yöntemiyle değil, iş makineleriyle bölüm bölüm yıkılacağını bildirdi.

Belediye yetkilileri, binanın yıkımının birkaç gün içerisinde tamamlanabileceğini söyledi. Öte yandan iş makinelerinin çalışması sırasında, yapıdan çıkan hurda demirleri almak için kamyonetleriyle bir grup Roman vatandaş binanın önüne geldi. Yaklaşık 30 kişilik grup, demir makaslarıyla hurda demirleri keserek toplamaya başladı. Hurdacıların belediye ekiplerinin uyarılarına rağmen iş makinelerinin çalıştığı bölümlere girerek demir toplamaya çalışmaları üzerine, polis ve zabıta ekipleri çağrıldı. Ekipler, herhangi bir kazaya sebeb olmamaları amacıyla bu kişileri kamyonetleriyle birlikte bina çevresinden uzaklaştırdı.

Bu arada basın mensuplarının sorularını cevaplayan hurdacılardan Hamdi Dalkıran, binalardan çıkan demirleri toplayarak günde 50-100 YTL kazandıklarını söyledi. Yıkılan binadaki demirlerin çok ince olduğunu kaydeden Dalkıran, “Biz bu işlerden bazı müteahhitlerden daha iyi anlıyoruz. 20'lik, 14'lük demir kullanacaklarına 8'lik, 6'lık demir kullanmışlar.'' diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yikilan-binadan-cikan-demirlerin-inceligi-hurdacilari-bile-sasirtti_40400.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!