Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

''Yıl Sonunda Mağaza Sayımızı 20'ye Çıkartmayı Hedefliyoruz''

Mobilya, kapı aksesuar ve donanımları alanında faaliyet gösteren, 2007 yılından itibaren Türkiye'de bayilik vermeye başlayan Hafele'nin Türkiye genelinde 15 mağazaya ulaştığı, yıl sonunda ise bu sayının 20'ye çıkartılmasının hedeflendiği bildirildi.

yapi.com.tr / AA
''Yıl Sonunda Mağaza Sayımızı 20'ye Çıkartmayı Hedefliyoruz''

Hafele Sanayi ve Ticaret AŞ Türkiye Pazarlama Direktörü Eda Başar Uytun, mobilya, kapı donanım ve aksesuarları alanında 1923 yılından bu yana faaliyet gösteren Hafele'nin dünya çapında 100'ün üzerinde ülkede temsilciliğinin, aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 37 ülkede merkezinin bulunduğunu ifade etti.

Şirketin tüm dünyadaki toplam satış cirosunun 950 milyon avro civarında olduğunu belirten Uytun, Türkiye olarak 37 ülke arasında ciro açısından ilk 5'te yer aldıklarını söyledi.

Uytun, şirketin 4'ü Almanya'da biri Budapeşte'de olmak üzere 5 üretim merkezinin, çeşitli ülkelerde de bin 500 farklı tedarikçisinin bulunduğunu bildirdi.

Uytun, 2005 yılından itibaren İstanbul Dudullu'daki merkez mağazasıyla aksesuar ve donanım teknolojisini Türkiye'ye getirdiklerini ve 2007 yılından bu yana da aralarında Adana'nın da bulunduğu Türkiye'nin değişik kentlerinde açtıkları mağazalarla hizmet vermeye başladıklarını ifade etti.

Türkiye'de sektördeki küçük ölçekli firmaların yüzde 85 civarında olmasının ardından perakende zincirine girdiklerini ifade eden Uytun, ''Ahmet usta ile yan yana olmaya karar verdiğimiz 2007'den bu yana Türkiye genelinde 15 mağazaya ulaştık, yıl sonunda bu sayıyı 20'ye çıkartmayı hedefliyoruz. Şu anda herhangi bir alışveriş merkezinde mağazamız bulunmuyor. Ancak, önümüzdeki aylarda AVM'lerde de yer almayı planlıyoruz'' dedi.

130 bin ürün çeşidi

Hafele'nin 130 bin ürün çeşidinin bulunduğunu vurgulayan Uytun, bunların da mobilya donanımları ve bağlantı elemanları, mimari donanımlar, projelere özel ürün tedariği, elektronik kilitleme sistemi, sarf malzemeleri ve el aletlerinden oluştuğunu, şirket olarak ürün çeşitlerini sürekli geliştirdiklerini söyledi.

Uytun, sektörde franchise iş kurgusunu hayata geçiren ilk şirket olduklarını ve Türkiye'de perakendede franchiseing modeliyle büyüdüklerini anımsatarak, diğer ülkelerdeki Hafele temsilciliklerinin bu konuda kendilerini model aldığını ifade etti.

Aksesuarı şansa bırakmayan kadınlara ulaşmayı hedeflediklerini anlatan Uytun, şöyle konuştu:

''Mobilya ile birlikte büyüyen aksesuar ve mobilya donatımı sektöründe aksesuar kavramına yeni bir bakış açısı getirdik. Değişen dekorasyon ve stil kavramını büyük oranda yeni nesil aksesuarlar ve donanımlarla yönlendiriyoruz. Geleneksel yöntemlerle yerleştirilen mutfak malzemelerine yeni ve çok kullanışlı çözümler getiriyoruz.''

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/yil-sonunda-magaza-sayimizi-20ye-cikartmayi-hedefliyoruz-_88183.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!