Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yimpaş'tan Eyüp'e 100 Milyon Dolarlık Alışveriş Merkezi

Kendi içinde şirketlere ayrılarak ihtisaslaşmaya giden Yimpaş, İstanbul Eyüp'te 100 milyon dolarlık bir alışveriş merkezi kurma hazırlığı yapıyor.<

Dünyab>Kendi içinde şirketlere ayrılarak ihtisaslaşmaya giden Yimpaş, İstanbul Eyüp'te 100 milyon dolarlık bir alışveriş merkezi kurma hazırlığı yapıyor.

'Yimpaş Eyüp Mega Center' adıyla kuracağı 125 bin metrekarelik alışveriş merkezi için ABD'li ve İngiliz iki firmayla finansal destek ve ortaklık için görüşmeler yapan şirket, anlaşma sağlanması durumunda 2006 yılında açılış yapmayı hedefliyor.
Şirket içi yeniden yapılanmayla birlikte Yimpaş AŞ Genel Müdür Yardımcılığı'ndan ayrılarak Yimpaş Dayanıklı Tüketim Malları AŞ'nin genel müdürlüğüne getirilen Necmettin Kuru, Eyüp'te kurmayı plandıkları 125 bin metrekarelik alışveriş merkezinin Türkiye'nin en büyük alışveriş kompleksi olacağını söyledi.

Kanal 7'nin olduğu binanın mülkünün kendilerine ait olduğunu, bu bloğa ilave olarak 3 blok daha yapacaklarını belirten Kuru, "Önce projeye destek almak için ABD'li ve İngiliz 2 firmaya başvurmuştuk. Ancak bu firmalar projeyi ve yeri çok beğendiler. Bize ortak olabileceklerini söylediler. Görüşmelerimiz devam ediyor. Mutabakatın sağlanması durumunda 2006 yılında açılışı gerçekleştiririz" diye konuştu.

"2 otelli merkez"

2 otel, yüzme havuzları, 35 bin metrekarelik botanik bahçe ve restoranları ve 150-200 adet kiralık dükkanıyla faaliyet gösterecek alışveriş merkezi için şu ana kadar arsası ve mevcut bloğu için 50 milyon dolarlık bir yatırım yapıldığını açıklayan Kuru, "3 blok için yapacağımız yatırım ortalama 50 milyon doları bulur. Bunun yanında 4 milyon dolarlık da kira getirisi bekliyoruz. Yimpaş marketini biz çalıştıracağız" dedi.

"İhtisaslaştık"

Yimpaş AŞ'nin ihtisaslaşmaya giderek bütün şirketlerini tek bir çatıdan ayırdığını açıklayan Kuru, şirket içindeki bu yapılanmayı şöyle anlattı:

"Bölümler kendi içlerinde şirketlere ayrıldı. Yimpaş AŞ gıdayı, Yimpaş Dayanıklı tüketim malları beyaz eşya ve züccaciye bölümlerini, Yimpaş Restorancılık ve Otelcilik restoranları, Yimpaş Nora Mobilya mobilyayı işletmeye başladı. Eskiden bu bölümlerin hepsi Yimpaş AŞ çatısı altındaydı. Bu uygulamayla her birimi daha çok güçlendirmeyi amaçlıyoruz."

"Bazı mağazalar kapatılacak"

Mevcut mağazalarla ilgili bir verimlilik çalışması yaptıklarını ifade eden Kuru, rantabl olmayan 300-400 metrekarelik bazı mağazaları kapatacaklarını söyledi. Kapatmayı düşündükleri 3 mağazanın İstanbul, Ankara ve güney illerinden bir tanesinde olduğunu belirten Kuru, "Bu mağazaların mülkleri bizim değil. Bunlar franchise mağazalar" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yimpastan-eyupe-100-milyon-dolarlik-alisveris-merkezi_19410.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!