Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yol İş: Deprem Zararlarını Önlemek Mümkün

Türkiye Yol-İş Sendikası Genel Başkanı Fikret Barın , depremlerin vereceği zararların asgariye indirilmesindeki en büyük sorumluluğun inşaat sektöründe olduğunu söyledi.

Cumhuriyet Gazetesiürkiye Yol-İş Sendikası Genel Başkanı Fikret Barın , depremlerin vereceği zararların asgariye indirilmesindeki en büyük sorumluluğun inşaat sektöründe olduğunu söyledi. Barın, işçisi ve işvereniyle inşaat sektörü el ele verirse bu sorunun üstesinden gelinebileceğini dile getirerek, " Amaç, depremlere dayanıklı yapılar yapabilmektir. Bunun en önemli önkoşullarından biri de, bu konuda duyarlılığı, bilinci ve bilgisi olan insanların yetiştirilmesidir" dedi.

Türkiye'nin deprem kuşağında olduğunu ve birkaç büyük depremde ciddi kayıpların yaşandığını hatırlatan Barın, son yıllarda önemli bir deprem yaşanabileceğine ilişkin bilim adamı görüşlerini de aktararak, depremlerin teknoloji ile önlenemediğini ancak verilecek zararın en aza indirilebileceğinin altını çizdi. "Bu koşullarda, depremlerin zararının asgari düzeye indirilebilmesinde en büyük sorumluluk, inşaat sektörünündür. İşçisiyle, işvereniyle inşaat sektörü el ele verirse, vatanımıza ve milletimize büyük bir hizmet gerçekleştirebilir" diyen Barın, kaliteli inşaatın, inşaat girdilerinin üretiminden başladığını belirtti.

İnsanların canının inşaat sektörünün işçi ve işverenine emanet olduğunu ileri sürün Fikren Bakın görüşlerini, " Kaliteli bir yapı, işçisiyle işvereniyle, mühendisiyle soğuk demircisiyle bu sektörün gurur kaynağıdır. Mesleki yetersizlik de dahil, çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan kalitesiz bir yapı nedeniyle ortaya çıkan felaketlerin sorumluluğu da hepimize aittir " sözleriyle tamamladı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yol-is-deprem-zararlarini-onlemek-mumkun_56843.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!