Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

ZEUS Yapboz Gibi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 3 ay önce yıktığı eğlence mekanı Zeus'a yeniden inşaat izni verdi. Zeus, 3 ay sonra daha da genişletilmiş olarak ayakta. Silivri Belediyesi inceliyor, çevre esnaf duruma tepkili

Akşam Gazetesi
ZEUS Yapboz Gibi

Silivri'nin popüler eğlence merkezi Zeus'ta yıkım bilmecesi. 3 ay önce Büyükşehir'in zabıta ekiplerince yıkılan mekana, 3 ay sonra yeniden inşaat izni verildi. Zeus, şimdi eskisinden de görkemli.

Silivri sahilinde bulunan Zeus, nisan ayında 'kıyı kanununa aykırı' olduğu gerekçesiyle yıkıldı. İşletme, kanuni mevzuat değişmediği halde 3 ay sonra daha da büyütülerek şaşaalı bir şekilde faaliyete girdi. Silivri Belediyesi değişen bir şey olmadığı gerekçesiyle ruhsat izni vermedi. Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, durumu şöyle değerlendirdi: İşletme Büyükşehir'in sorumluluk alanında. Silivri Belediyesi'ne düşen görev sadece işletme ruhsatını vermektir. Ancak ruhsat verebilmemiz için yasal olarak uygun olup olmadığının incelemesi yapılıyor. Eğer kanunen bir sakınca görülmez ise ruhsatını veririz. Uygun değilse, yasaya uygun hale getirene kadar işlemlerini bekleteceğiz.

Yaparken destek oldular

Zeus'un sahibi Ümit Nadir: Büyükşehir ve Silivri Belediyesi'nin bilgisi dahilinde yaptım. İBB ekipleri yıktı. Gerekli sorumlulukları yerine getirerek, daha lüks inşa ettik. AK Parti İlçe Başkanı Metin Karakaş ile Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Yıldırım çok destek oldu. Zeus Silivri için kazanç.

Vicdan için yıkılır

Silivri AK Parti İlçe Başkanı Metin Karakaş: Bir önceki projeye uygun olacak şekilde, yeniden yapımına izin verildi. Ancak daha fazla alan işgal etti.  İşletme sahibinin asılsız söylemleri, çeşitli şüphelere yer açmıştır. Kamuoyu vicdanının rahatlaması ve soru işaretlerinin kalkması için Zeus yıkılacaktır.

http://www.yapi.com.tr/haberler/zeus-yapboz-gibi_80693.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!