Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Zeytinburnu'nda Yaşayanlar Evinin 'Değeri'ni Bilecek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kentsel dönüşüm için pilot bölge seçilen Zeytinburnu'nda bütün gayrimenkullerin değerinin tespit edilmesi için bir çalışma başlatacak.

Milliyet Gazetesib>İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kentsel dönüşüm için pilot bölge seçilen Zeytinburnu'nda bütün gayrimenkullerin değerinin tespit edilmesi için bir çalışma başlatacak. 1999 depremlerinin ardından Zeytinburnu deprem odaklı kentsel dönüşüm için pilot bölge seçilmiş, Zeytinburnu halkının başka yere taşınması gündeme gelmişti. Ancak bölgede yaşayanlar oturdukları yerin boşaltılarak başkalarına rant yaratacağı düşüncesiyle, evlerini boşaltmaya yanaşmamaları nedeniyle kentsel dönüşüm çalışmaları bir türlü başlayamamıştı.

Belediye yeni bir ikna yöntemi olarak ilçedeki bütün gayrimenkullerin gerçek değerini, belediyeden bağımsız şirketlere yaptırmak için ihale açacak. Belediye, gayrimenkul değerlemesini bağımsız şirkete yaptırarak çıkabilecek söylentilerin de önüne geçmeyi amaçlıyor. İhale, 25 Aralık Pazartesi günü Gülhane Parkı'ndaki Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü'nde yapılacak. İhaleyi alan şirket, ilçedeki bütün gayrimenkullerin değerlemesini 340 gün içinde yapacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/zeytinburnunda-yasayanlar-evinin-degerini-bilecek_50413.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!