Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

07 Housing Competition

Yeni mimari fikirlerin geliştirilmesini amaçlayan uluslararası yarışma 07 Housing, 21. yüzyıl tasarımında mükemmeli arayanları buluşturuyor. eVolo Architecture tarafından bu yıl üçüncü kez düzenlenen yarışmanın konusu olarak “konut tasarımı” seçilmiş.

yapi.com.tr

Yarışma Duyuruları
SON BAŞVURU TARİHİ 10 Temmuz 2007
TESLİM TARİHİ 17 Temmuz 2007
SONUÇ AÇIKLAMA TARİHİ 31 Temmuz 2007
+ Ajandama Ekle

img src="http://www.yapi.com.tr/Uploads/HaberMedya/2007\yarisma\52574.jpg" align="left" hspace=5 vspace=5>eVolo Architecture tarafından düzenlenen ve yeni mimari fikirlerin geliştirilmesini amaçlayan uluslararası yarışma eVolo 07, 21. yüzyıl tasarımında mükemmeli arayanları buluşturuyor. Bu yıl üçüncü kez düzenlenen yarışmanın konusu olarak, mimari türler arasında en eskisi olarak bilinen “konut tasarımı” seçilmiş.

Yarışmada, konut tasarımında, toplumu geliştirecek ve dönüştürecek fikirlere yer verilmesi isteniyor. Yarışmacılardan, 21. yüzyılın ekonomik, sosyal ve kültürel şartlarını gözönüne alacak, yeni çağın ihtiyaçlarına cevap verebilecek tasarımlar bekleniyor. Kamusal alanla özel alan arasında uyuma yer verecek tasarımlarda, eski bir mahallenin restorasyonu ya da yeni bir bölgenin kurulumu gibi alanlarda da çalışmak mümkün.

Yarışmacılardan, tasarımlarını sürdürülebilir, ekolojik, ileriye dönük ve yaratıcı kılmak adına yeni teknoloji ve araştırma yöntemlerinden faydalanmaları bekleniyor. 21. yüzyılın yeni konut sistemini geliştirecek yarışmacıların yaratıcılıklarını en belirgin şekilde yansıtabilmeleri için, projenin boyutu konusunda bir sınırlama getirilmemiş.

Yarışmanın jürisinde Skyscraper 2007 yarışmasında ödül kazanan Somnath Ray, josé Munoz-Villers, Yi Cheng Pan, Fernando Velasco ve iki uzman yer alacak.

Ödüller:

1.lik Ödülü: 2 000 $

2.lik Ödülü: 1 000 $

3.lük Ödülü: 500 $

İrtibat Adresleri:

07housing@evolo-arch.com
evolo@evolo-arch.com

eVolo Architecture

471 Central Park West, 5th floor. New York, NY 10025 USA

Ayrıntılı bilgi için: http://www.evolo-arch.com/

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/yarismalar/07-housing-competition_52574.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!