Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

30. DYO Resim Yarışması’nın Galipleri Belirlendi

Türkiye ve yurtdışından toplam 1204 eserin katıldığı yarışmada ödül almaya hak kazananlar, 22 Ekim günü Harbiye Askeri Müze Kültür Sitesi ve Sergi

NTV-MSNBCb>Türkiye ve yurtdışından toplam 1204 eserin katıldığı yarışmada ödül almaya hak kazananlar, 22 Ekim günü Harbiye Askeri Müze Kültür Sitesi ve Sergi Salonu’nda yapılacak törende ödüllerini alacaklar.

Avni Arbaş, Abdülkadir Günyaz, Ferruh Başağa, Naile Akıncı, Prof. Dr. Münir Ekonomi, Prof. Hayati Misman ve Nazan Ölçer’in yer aldığı seçici kurul tarafından sergilenmeye değer görülen 72 eserin de yer alacağı gecede, Kerem Görsev Trio bir konser verecek.
Dünyanın dört bir yanından binlerce duygu renklerle buluştu, Dyo Resim Yarışması ile tuvallere döküldü. 30 yıllık uzun bir yolculuğu geride bırakan Dyo Resim Yarışması’na bugüne kadar resim dünyasının pek çok ünlü ismi hem yarışmacı hem jüri olarak konuk oldu.

Erken kuşak resim sanatçılarımızdan Nurullah Berk, Cihat Burak, Şeref Bigalı, Hüseyin Bilişik, Vedat Mavitan’ın yanı sıra Balkan Naci İslimyeli, Devrim Erbil, Mustafa Horasan, Nedret Sekban, Temur Koran, Zekai Ormancı gibi önemli sanatçıların katıldığı yarışma, Türk resim sanatına damgasını vurdu ve ressamların üretimlerine destek verdi.

DÜNYA ÇAPINDA KATILIM
Dyo Resim Yarışması, Türkiye’den genç resim sanatçılarının yoğun ilgisiyle karşılaşırken; İsveç, Yunanistan, İtalya ve İsviçre’den gelen eserlerle zenginleşti. Toplam 1204 eserin katıldığı yarışmada pentür ve özgün baskı dalında ödül alan sanatçılar, 22 Ekim günü Harbiye Askeri Müze Kültür Sitesi ve Sergi Salonu’nda yapılacak törende ödüllerini ve şiltlerini alacaklar. Sergilenmeye değer görülen 72 eserin de yer alacağı gecede, Kerem Görsev Trio bir konser verecek.

Dyo Resim Yarışması’nın bu yılki Seçici Kurulu’nda Avni Arbaş, Abdülkadir Günyaz, Ferruh Başağa, Naile Akıncı, Prof. Dr. Münir Ekonomi, Prof. Hayati Misman ve Nazan Ölçer yer aldı. Dört eserin pentür dalında ödül aldığı yarışmada, bir eser özgün baskı dalında ödüllendirildi. İstanbul’daki serginin ardından eserler 2003 yılında İzmir, Bursa, Ankara ve Antalya’da da sanatseverlerle buluşacak.

Ayrıntılı Bilgi İçin:
Seyhan Şahin-Nayat Muratyan
Global Tanıtım (0212-270 52 32)
global@globaltanitim.com

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/30-dyo-resim-yarismasinin-galipleri-belirlendi_2144.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!