Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

7. Teknoloji Ödülleri için Başvurular Başladı

TÜBİTAK, TTGV ve TÜSİAD tarafından, ulusal teknolojik birikime katkı sağlayan kuruluşları teşvik etme amacıyla verilen Teknoloji Ödülleri için başvurular başladı.

yapi.com.tr
1

Yarışma Duyuruları

7. Teknoloji Ödülleri için Başvurular Başladı 7. Teknoloji Ödülleri için Başvurular Başladı
SON BAŞVURU TARİHİ 30 Nisan 2007
SONUÇ AÇIKLAMA TARİHİ 11 Aralık 2007
+ Ajandama Ekle

br/> TÜBİTAK, TTGV ve TÜSİAD tarafından, ulusal teknolojik birikime katkı sağlayan kuruluşları teşvik etme amacıyla verilen Teknoloji Ödülleri için başvurular, 5 Mart 2007 tarihi itibariyle başladı.

Bu yıl yedincisi gerçekleştirilecek olan Teknoloji Ödülleri hakkında bilgi vermek amacıyla düzenlenen toplantıya TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, TTGV Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Fikret Yücel, TÜBİTAK Başkan Vekili Prof. Dr. Nüket Yetiş ve 7. Teknoloji Ödülleri ve Kongresi Yürütme Kurulu Başkanı Şafak Alpay katıldı.

Ülkemizin küresel pazarlardaki rekabet gücünün, ancak geliştirebildiğimiz yenilikçi ürün ve teknolojilerle artırılabileceğinden yola çıkılarak TÜBİTAK, TTGV ve TÜSİAD tarafından ortaklaşa oluşturulan Teknoloji Ödülleri’ne farklı sektör ve ölçeklerdeki sanayi kuruluşları, ürünleri ve üretim süreci geliştirme çalışmalarıyla katılabiliyor. Toplantıda yapılan açıklamaya göre, “Teknoloji Büyük Ödülü” ve “Teknoloji Başarı Ödülleri” şeklinde iki kategoriden oluşan 7. Teknoloji Ödülleri çerçevesinde; yaratıcı, yenilikçi, teknik mükemmeliyete ve rekabet özelliklerine sahip çalışmalar ödüllendirilecek.

Geçtiğimiz yıllardakinden farklı olarak, bu yıl ayrıca, gelecek vaat eden teknolojik faaliyetleri özendirmek ve kamuoyuna duyurmak adına “Nanoteknoloji, Biyoteknoloji ve Nanobiyoteknoloji Özel Ödülü” verilecek. Bu ödüle nanoteknoloji, biyoteknoloji veya nanobiyoteknoloji alanlarında faaliyet gösteren veya ulusal/uluslarararası araştırma kurumları/üniversiteler ile işbirliği halinde proje geliştirmiş/geliştirmekte olan firmalar, araştırma kurumları veya araştırmacılar başvurabilecek. Bir üniversite veya araştırma kurumunda yürütülen çalışmalar sonucunda henüz endüstriyel üretime geçmemiş, ancak sonuç alma aşamasına gelinmiş, uygulamaya yatkın durumda olan ürünler de bu kategoride başvuru kapsamına alınacak. Bir kuruma ya da üniversiteye mensup araştırmacılar şahsen veya kurum adına başvurabilecek. Özel Ödül’ün Büyük Ödül ve Başarı Ödülü’nden farklı bir başvuru prosedürüne ve değerlendirmeye tabi tutulacağı belirtildi.

Ödüller, 11 Aralık 2007 tarihinde düzenlenecek 7. Teknoloji Kongresi’nin sonunda gerçekleştirilecek ödül töreninde sahiplerini bulacak. Teknoloji Kongresi’nde belirlenen tema çerçevesinde, yeni teknolojiler ve inovasyon gibi konuların çeşitli açılardan ele alınacağı oturumlar ve sunumlar gerçekleştirilecek. Teknoloji Kongresi süresince, Teknoloji Ödülü’nde finale kalan firmaların ürünleri kongre merkezinde sergilenecek. Ayrıca finale kalan firmaları tanıtmak üzere hazırlan bir film de Ödül Töreni’nde gösterilecek.

Detaylı bilgi almak için tıklayınız.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/7-teknoloji-odulleri-icin-basvurular-basladi_52410.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • ben bu yarışmaya nasıl üye olabilirim? bayrak.enes@hotmail.com YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!