Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

8. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri 2002

8. Ulusal Mimarlık Sergisi ve ve Ödülleri'nin programı açıklandı. Sergi ve ödüllere başvuru 11 Mart 2002 tarihine kadar yapılabilecek. Ödül töreni ise

Yapı Dergisi/242. Ulusal Mimarlık Sergisi ve ve Ödülleri'nin programı açıklandı. Sergi ve ödüllere başvuru 11 Mart 2002 tarihine kadar yapılabilecek. Ödül töreni ise 19 Nisan 2002'de yapılacak. Mimarlar Odası tarafından iki yılda bir düzenlenen Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri, Mimar Sinan anısına 1988 yılından bu yana gerçekleştiriliyor.
Bu yıl sekizincisi düzenlenecek olan Ulusal Mimarlık Sergisi, her iki yılda bir mimarlar için buluşma olanağı yaratarak ülke mimarlığının düzenli bir değerlendirmesinin yapılmasına olanak sağlaması, tartışma ortamını zenginleştirmesi ve bir özeleştiri fırsatı yaratması açısından önem taşıyor.
Sergiyle birlikte yürütülen ödül programı ise, öncü nitelikteki çalışma ve yeni fikirlerin ortaya çıkarılıp teşvik edilmesi, mimari üretimde niteliğin yükselmesi gibi amaçları içeriyor. Ulusal Mimarlık Ödülleri Büyük Ödül (Sinan Ödülü) ve Başarı Ödülleri ana başlıkları altında veriliyor. Yapı Dalı'nda verilen Başarı Ödülleri Yapı, Koruma-Yaşatma ve Yaşam Çevresi, Proje Dalı'nda Mimari Proje ve Düşler-Düşünceler alt başlıkları ile Mimarlığa Katkı Dalı'nı içeriyor.
8. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri 2002 Seçici Kurulu'nu Nur Akın, Ali Cengizkan, Ersen Gürsel, Nevzat Sayın ve Ayhan Usta oluşturuyor.

Sergiye katılım ve ödüllere adaylık için
Ayrıntılı bilgi: Komite Sekretaryası
Bayar Çimen
Tel: (312) 417 37 27
Faks: (312) 417 18 04
E-posta: mimarlarodası@superonline.com

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/8-ulusal-mimarlik-sergisi-ve-odulleri-2002_421.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!