Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Antalya Kepez Belediyesi Kongre ve Sergi Merkezi Ulusal Mimari Proje Yarışması

Yılın 12 ayı turizm hareketlerine açık ender bölgelerinden biri olan Antalya’nın gelişmesi ve çağdaş bir kent olması için çaba harcayan Kepez Belediyesi, ulusal ve uluslararası etkinliklere ev sahipliği yapacak bir mekan elde etmek amacıyla "Kongre ve Sergi Merkezi Ulusal Mimari Proje Yarışması" düzenliyor.

Mimarlar Odası

Yarışma Duyuruları

Antalya Kepez Belediyesi Kongre ve Sergi Merkezi Ulusal Mimari Proje Yarışması Antalya Kepez Belediyesi Kongre ve Sergi Merkezi Ulusal Mimari Proje Yarışması
TESLİM TARİHİ 29 Temmuz 2011
+ Ajandama Ekle

Yılın 12 ayı turizm hareketlerine açık ender bölgelerinden biri olan Antalya’nın gelişmesi ve çağdaş bir kent olması için çaba harcayan Kepez Belediyesi, ulusal ve uluslararası etkinliklere ev sahipliği yapacak bir mekan elde etmek amacıyla "Kongre ve Sergi Merkezi Ulusal Mimari Proje Yarışması" düzenliyor.

Form, malzeme, estetik olarak Kepez kent kimliğinin gelişmesine katkı koyacak, bölgedeki yaşam kalitesini zenginleştirecek sosyal ve kültürel işlevlere yapılı ve açık mekanlar sağlamak yarışmanın ana amacıdır. Yarışmanın  diğer bir amacı da güzel sanatların belediyelerce desteklenerek teşvik edilmesidir.

Kepez Belediyesince, gelişmeleri simgelemek, çağdaş bir kentte olması gereken 'ÇOK AMAÇLI SALONLAR' elde etmek düşüncesiyle yarışma şartnamesinde verilen 1/5000 ve 1/1000'lik imar paftalarında sınırları belirlenmiş alanda, Mimarlar Odası Antalya Şubesi koordinasyonunda Kamu İhale Kurumu Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı, Mühendislik, Kentsel Tasarım Projeleri, Şehir ve Bölge Planlama ve Güzel Sanat Eserleri Yarışmaları Yönetmeliği uyarınca serbest, ulusal ve tek kademeli olarak, “KEPEZ BELEDİYESİ KONGRE ve SERGİ MERKEZİ MİMARİ PROJE YARIŞMASI” açılmıştır.

Asil Jüri Üyeleri
Doç. Dr. Tülin GÖRGÜLÜ, Y.Mimar
Kıvılcım KESKİNER, Y.Mimar
Yüksel YURTKURAN, Mimar
Bahadır ÇİLEK, İnşaat Mühendisi
Gülfer ERDOĞAN ARIKOĞLU, Mimar

Ödüller
1. Ödül: 35.000 TL
2. Ödül: 25.000 TL
3. Ödül: 15.000 TL
Mansiyon (5 adet):  7.500 TL

16 Mayıs 2011 Pazartesi günü başlayan ve 29 Temmuz 2011 Cuma günü tamamlanacak olan yarışma ile ilgili yarışma dosyası, Mimarlar Odası Antalya Şubesi’nden (Meltem Mh. 3808.Sk. No:8 -ANTALYA) veya Mimarlar Odası Ankara, İstanbul, İzmir Şubelerinden 100 TL karşılığı alınabilir. Ayrıca yarışma şartnamesi, TMMOB Mimarlar Odası Genel Merkezinde ve şubelerinde görülebilir.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/antalya-kepez-belediyesi-kongre-ve-sergi-merkezi-ulusal-mimari-proje-yarismasi_87296.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!